Pogledaj jedan post
Old 11.10.2008., 01:12   #15
@PetBorut

Čuj, nije mi se dogodilo pa sam neosjetljiv i stvarno imam stav "tko je kriv budalama". Budale su jer pod a) nisu pročitali je*eni manual i isključili wi-fi kompletno (većina ga ni ne koristi) ili pod b) nisu dali 50kn bistorm klincu iz susjedstva da im to iskonfigurira ili pod c) nisu pročatali ni jedan tutorijal za konfiguraciju enkripcije od njih bezbroj na internetu (pa uštedili tih pišljivih 50kn), čak ih je dosta i na hrvatskom. Ne, oni će radije biti kompletno nezainteresirani, a kada bude došao policajac ili mega račun onda će psovati Sanadera i vlast. Naš prosječni hrvatski surfer je osoba koji ima neki stariji komp koji je kabelom prištekan na router (jer mu je LAN integriran i ne kupuje mu se wi-fi kartica kad mu je 5m patch kabela jeftinije).

Oni koji wi-fi koriste znaju što je to pa ga i zaštite. Ako je posljedica zlouptrebe toliko grozna, a jest, kako to da se bilo koja budala može dokopati wi-fi routera i ponašati se s njim neodgovorno, a biti posve nevina tj. bez odgovornosti? Pa ne ide to tako. Tko bi ih trebao štititi? Nisam za zlouporabu takvog stanja, ali neću ih ni žaliti.
Neuson is offline