Pogledaj jedan post
Old 16.09.2009., 16:37   #660
Sasvim sam slucajno naletjela na ovu temu pa da kazem i ja par dojmova o Turskoj! Zbog prirode posla stalno sam na putu i obisla sam veci dio svijeta, ali moram priznat da me Turska posebno odusevila!
İ trenutno sam sluzbeno u İstanbulu evo vec skoro dva mjeseca, grad je fascinantan, ali svima onima koji dolaze ovamo predlazem da uz ona mjesta koja se jednostavno moraju vidjet u İstanbulu(Aja Sofija, Hipodrpm, Plava dzamija, Topkapi i Dolmabahçe palace, posjete i dijelove grada koji nisu turisticki! Tamo se tek vidi pravi zivot i dusa ovoga grada! Onima koji kao i ja vole shopping centre preporucam Çevahir, navodno najveci shopping centar u Europi te sesti po velicini u svijetu. Uz njega, zbog same arhitekture zgrade isplati se vidjeti i Kanyon centar. İstina tamo su ducani za one malo dubljeg dzepa, ali je zgrada fascinantna.
Meni osobno najljepsi dio grada je Bostanci, ima prekrasnu setnicu uz Mramorno more s koje se pruza pogled na İstanbulske otoke(Princess İslands).
Eto to je samo mali dio onoga sto se treba vidjet u ovome gradu. Svima onima koji se dvoume preporucam ga za posjet, dobar provod je siguran!
bettyboo is offline