Tema: Kobasice
Pogledaj jedan post
Old 30.11.2008., 11:34   #53
Quote:
Martinn kaže: Pogledaj post
Zato što je tradicija stavljati u većinu kobasica junetinu Osim ako ne želiš imati masne kobasice.

Poznam nekoliko "tradicionalnih" ljudi koji rade kobasice koje nemaju nikakvog okusa, od toga da ne očiste kvalitetno crijeva za kobasice, do toga da utrpaju u kobasice previše crvenog luka ili vode u kojoj je stajao luk (pa kobasice više izazivaju mučninu nego što netko u njima može uživati), do toga da ne pogode pravu veličinu šajbi za mljevenje mesa, pa je meso presitno mljeveno ili pak prekrupno, pa ih dime na krivi način, pa ih ne osuše kak spada, itd, itd.

Odrastao sam uz kvalitetne domaće kobasice kojima smo posvećivali puno truda i pažnje kod pripreme i takve kobasice ponekad mogu pronaći samo kod nekih rijetkih ljudi i prijatelja. Većinom se ljudi hvale kako rade odlične kobasice, a u biti je to taleko od odličnog.

Eto ..

Recepti koje sam napisala ja (a vjerujem i ostali forumaši), nisu iz knjige nego se kod mene tako radi otkad znam za sebe. Još nisam nikad čula da je netko (mislim na starosjedioce) u okolici Rijeke radio češnjovke ili kulen. To se kod nas ne radi i u to se ne petljam kako treba napraviti.

I ja sam odrasla uz kvalitetne domaće kobasice, i kod nas se tradicionalno meso ne melje, nego reže na sitne komadiće. A ljudi koji dobro ne očiste i operu crijeva, čisto sumnjam da su neki eksperti u pravljenju kobasica, tako da se njihov recept za smjesu ne može promatrati kao relevantan.

Mi ne hvalimo svoje kobasice, drugi ih hvale. A zapravo ih i ne trebaju hvaliti, jer kad narežeš pladanj kobasica, zarebrnika i pancete, pa se sve pojede - to ti puno govori da li si napravio dobar posao.
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom