Tema: Carski rez
Pogledaj jedan post
Old 13.04.2010., 21:48   #1717
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Meni je vec proslo 6 mj. od operacije gdje mi je rez vertikalni dobro srastao ali me kod promjene vremena stalno nesto svrbi.
One vodoravne recke se skoro ne vide ali onaj glavni rez nema koze, sjajan je i dobro se osjeca pod prstima kao cvrsti kanap tamne nekad svijetle boje.
Nekad me dole nize malo steze i pecucka i svrbi. Uglavnom mi ide na zivce.

Zanima me iskustvo nekoga ko je imao veliki rez: koliko to traje zarastanje i hoce li me prestati svrbiti (ponekad je nepodnosljivo ponekad ni ne svrbi) i zatezati? Jer, onda se strasno ljutim i bjesnim po kuci.
Javite se i kazite svoja iskustva.

p.s. kakvo je stanje sa sportom, posebno ronjenjem nakon op.zahvata (dole je vaginalna zaraslica, nemam maternicu ni jajnike, te sl.crijevo). Sto bih smjela a sto ne bih smjela zanima me jer sam izrazito sportski tip koji rijetko kada miruje. Niko od ljekara kada otpusta pacijenta uopce ne razgovara o prakticnim stvarima koje covjeka cekaju. Kao da je njihovo samo da iskipaju covjeka iz bolnice, a ovi vanjski soc. i priv. ginici i onako nemaju vremena za te operirane pacijente (mogu zlobno reci da rade na tome da jos nekoga zaglave na zakasnjeloj operaciji kao mene).

ja sam operirala cistu, prije 5 godina, koja je bila poprilično velika, pa mi je rađen rez kao kod carskog. uglavnom, šta se tiče svraba i nelagodnog osjećaja prilikom promjene vrimene, to prođe. sada me uopće ne boli dole oko reza, kad se vrime promini jer to s godinama nestane. ista stvar je sa tim svrabom, samo doduše puno brže prestane svrbit nego šta prestane ta bol na promjenu vrimena. zato ne brini, prestat će.. ne mogu ti reć kad, jer se iskreno i ne sićam. možda oko godine dana. mislim, čak i manje. samo se triba još malo strpit.
missundaztood is offline  
Odgovori s citatom