Pogledaj jedan post
Old 19.06.2004., 09:15   #12
Quote:
Ella E kaže:
Evo ovako, napravila sam bila kompletne pretrage krvi, sve je bilo ok, pluća kristalno čista čak se i doktorica divila, samo to moje grlo....hmmm... Često mi se zna desit da mi "pukne" glas, posebno ako se malo više pivalo po noći , a i kad me uvati prehlada ili gripa najviše mi nastrada grlo, gutanje me onda zna ubijat...
Kako su nalazi bili uredni, doktori su pretpostavili da se erythema dakle pojavila zbog te upale grla koju sam imala, iako nisu bili sigurni jer mene grlo nije bolilo u to vrime ( bilo je ljeto a ja sam upalu imala u 2. mjesecu), tako reć ja sam bila zdrava u to vrime, al sam eto imala te simptome

Istina da sam bila dosta iscrpljena zbog nekih drugih stvari koje su mi se tada dešavale, (imala sam neke probleme u to vrime, zapravo to mi je bilo jedno od težih životnih razdoblja) al nalazi su eto bili uredni.
Znači češće zahvaća žene, a bidne i mi svaki vrag na nas

Srića erythema se nije vratila, a kako sam rekla ja nikad za zdravljem nisam imala većih problema osim ponekad sa tim grlom... a šta je točno sarkoidoza?
e sad sam vidjela da je i Ella pisala u isto vrijeme kao i ja

dakle, ovako
slika pluća u Loeffgrenovom sindromu (tip sarkoidoze povezan s nodoznim eritemom) pokazuje povećanje hilusnih limfnih čvorova - koje ponekad može biti jako izraženo, a ponekad i ne mora nego se vidi tek na slojevnim snimkama ... pa bi bilo dobro da to pogleda iskusan radiolog.

Vrijeme javljanja tegoba, umor i ove nedefinirane promjene s grlom bi se uklapale ... obične krvne pretrage najčešće nisu poremećene, osim što može biti nešto snižen udio limfocita u diferencijalnoj krvnoj slici. Obično je ACE povišen u sarkoidozi, naročito akutnoj, ne znam jesu li to radila?

Ma, ako je to kod tebe bio akutni oblik sarkoidoze, nemaš beda - očito je prošao sam od sebe, kao što uostalom taj oblik najčešće i prođe ... važno je jedino to napomenuti liječniku ako ti se za par godina ponove opći simptomi umora, eventualno kašlja, promjena na koži i sl. ... tak' da ne lutaš nego da se dijagnostički postupak pravilno usmjeri
allegra is offline  
Odgovori s citatom