Pogledaj jedan post
Old 24.03.2012., 21:42   #53
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
Upoznat sam sa poviješću Mandžurije i dinastijom koja je došla iz nje i nisam mislio na samu Mandžuriju na na hrpu drugih dijelova Kine poput Tibeta, Xinjianga, unutrašnje Mongolije itd.

A da Kina nema teritorijalnih pretenzija, tu se itekako varaš.
Ne varam se, ja sam svoj stav dokazao potezima Kine zadnjih 50 godina. Ti svoj nisi.

Quote:
Ova karta odlično pokazuje što je ustvari kineski nacionalni teritorij (tamnožuto plus Mandžurija), a što nije (svjetložuto)...
Ne pokazuje, ta karta pokazuje da danasnja Kina ne prelazi zutu boju na toj karti, a zuta boja oznacava kineski nacionalni teritorij.


Sto se tice Tibeta, on je bio jednako nezavisan kao Hrvatska u (Austro)Ugarskoj, odnosno drugim rijecima, to nije bio teritorij Hrvatske nego (Austro)Ugarske. Stupanj autonomije nista ne mijenja.

Po tvojoj interpretaciji te karte, ispada da niti Vojna Krajina nije bila hrvatski teritorij, pa su Srbi imali puno pravo traziti nezavisnost.

Quote:
Hoću jednostavno reći da kada se Kinezi odreknu Lase, onda mogu tražiti od Rusa Vladivostok...
Opet ti ponavljam da nije Kina isla osvajati Tibet nego su Mongoli osvojili i Kinu i Tibet, a asimilacijom i politikom je nakon toga Tibet potpao pod administraciju Kine.

Tibet bi trebao biti sretan sto je kineski, isto kao sto je Hrvatskoj bilo deset puta bolje u Austro-Ugarskoj. A ne ko sada, kad balkanci Hrvati biraju balkance Hrvate da njima vladaju, pa je cijela drzava u roku 10 godina od samostalnosti bankrotirala i otada zivi na kredit, a nece tako moci sto godina.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom