Pogledaj jedan post
Old 27.03.2012., 14:35   #235
Quote:
dijanamay kaže: Pogledaj post
recimo nama su trškovi stanovanja , hrane, kozmetike i ostalog potrebnog bile do 4 tis kuna ( u vanrednim situacijama znalo je i preko) , a ostalo je sve ostalo! pa eto..
jesam li ja dobro razumjela, mjesečni izdaci za hranu, režije, podstanarstvo, kozmetiku i pokoji izlazak su 4 000 kn. kako ste to uspjeli? to mi nekako izgleda premala cifra za svet te troškove. možeš li malo detaljnije?

Quote:
.keskin. kaže: Pogledaj post
Dakle pouka glasi

30 godina podstanarstva (108000 eura) je skuplje od 30 godina stambenog kredita kojeg ni vi, ni ja nemogu predvidjet?

Cijena podstanarstva u HR je odraz realne cijene nekretnina, jer odražava realnu platežnu moć Hrvata. Cijene nekretnina je pak odraz pohlepe i seljačkog poslovanja, imam prijatelje koji su gradili svoje kuće i one koji su radili kao geodeti, super mi je slušat kako se guli doslovno na svakom koraku i kako se pumpa cijena.

I dalje će doć netko i reć "da ali to ti je jedina opcija moraš u banku daj im potpis i budi u službi 30 godina jer onda imaš nešto svoje a šta kad budeš star i nešto ti se dogodi a ti sam bez kuće jao izbacit će te ko kuče na cestu nemaš svoju nekretninu"

I tako urkug.

Ovi koji žele uzet kredit - samo dajte, znam da nema te sile koja bi vaše mišljenje promjenila. Krediti su zakon. Euri su zakon. Švicarci su super - nema ti do švicaraca rođo tamo su sve pare zna švicarac!
kod nekih to nije pitanje mentaliteta, nego odraz realnosti.
30 godina podstanarstva je jednako loša opcija kao i kredit na 30 godina. s time da ti nakon 30 godina podstanarstva ne ostaje ništa, a s ovom drugom opcijom postoji mogućnost da jednom se riješiš mjesečnom plaćanja rate za kredit i ostane ti nešto, čitaj nekretnina.

podstanarstvo nije loša opcija za mladi par, prvih par godina. podstanarstvo je loša opcija na 30 godina.

da su plaće nešto veće, a samo podstanarstvo uređenije, onda bi i donekle bilo pitanje mentaliteta.
ako imaš plaću 4 000 kn, svaki mjesec davat pola za stan koji neće nikad biti je tvoj je po meni glupo. i tako 30 godina.
koja je razlika između plaćanja rate za kredit i rate za podstanarstvo? i jedno i drugo je po meni omča oko vrata. i čemu sad omalovažavat nekoga tko ipak jednog dana želi imat nešto svoje?

stvari su kod nas drugačije posložene u usporedbi sa zapadnim zemljama. i naravno platežna moć je debelo lošija, to ne bi trebalo zaboraviti.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom