Pogledaj jedan post
Old 19.08.2009., 23:04   #4
Budući da sam prošlo ljeto zajedno s još par ljudi posjetila azil u Dubrovniku :
Prije nego smo išli, također smo čuli grozne stvari i natpise o tom azilu.
Ja sam se uvjerila u sljedeće :
- da , pasa je mnogo, štenaca i odraslih , malih i velikih , čistokrvnih nešto, blizu čistokrvnima i naravno mješanaca
- većina pasa je zdrava , neki imaju nedostatke tipa -rođeni bez oka , izgubili nogu, a neki mlađi psi su lošijeg raspoloženja , problemi s ispadanjem dlake i sl.
- azil je uredan koliko je s toliko pasa to moguće ( čitaj - psi imaju skloništa, kućice , imaju zdjelice s hranom i čistom vodom, dakle izgled azila je ok )
- psi su u boksovima - kako koji se s kojim slaže, funkcionira
- u posebnom boksu je samo jedan malo ćudljiviji
- dvije sestre koje o njima brinu ( spomenule su još i jednoga mladića ) su jako drage , ljubazne i bilo mi je zadovoljstvo upoznati ih . Kao i kod većine osoba koje se bave životinjama ,i kod njih postoji doza sumnjičavosti spram udomitelja , ali ništa katastrofalno - da bi si netko mogao uzeti za pravo da izjavi da se sa njima ne može fino razgovarati.
Više je nego očito da one vole sve životinje o kojima skrbe , i da su im podredile sve svoje slobodno vrijeme ....
- pse sam doživila kao sretne , vesele se ljudima , i mnogooooo ih je
- hrana koju su tada jeli bila je purina , dog chow - s obzirom koliko je hrane potrebno za toliko pasa to nije loše i definitivno nisu bili gladni
- psi se oglašavaju putem radija , novina svaki tjedan
-za vrijeme našeg posjeta nisam opazila da je ijedan pas zarežao na drugoga- a jedna od sestara je napomenula kako je najviše vrijeđa kada se po forumima piše kako velike pse hrane štencima


Neznam što više napisati .
Mislim da one nemaju vremena , predsavljati se po forumima - toliko traje dok im se samo podijeli hrana i voda , to je čudo.

Da slažem se , uvjeti nisu blizu ideale ( dovoljno je navesti broj pasa ) , ali nisu ni toliko grozni kako se o njima piše ....
Ono što je čudno jest da su mene nekoliko puta zvali ljudi iz dub. za udomiti psa, a da nisu znali za ovaj azil , koji moram to reći ima najljepši pogled od svih azila...
Sve ovo je kako samo osobno doživjela posjet azilu, objektvno je naravno da psi imaju hrane i vode, ljudi koji o njima brinu ih vole i međusobno se ne jedu .
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
M.L.F. is offline  
Odgovori s citatom