Pogledaj jedan post
Old 26.05.2004., 11:22   #29
rovad, dobro si rekao,

Ali idemo redom, sve je to tesko i zapetljano, lovu koju imam je stecena prije moje izvanbracne zajednice tokom 15 ili ne znam koliko jos vise godina. Ja imam sada 38 godina, lovu sam stedio od pocetka zaposlenja, kupio i prodao aute, dobio od nasljedstava, dobio nesto sa strane, dobio od honorarnih radova. A kako to dokazati, mozda datumi uplata mogu pomoci? OK.
Ali i isto tako tijekom 4 godine izvanbracne zajednice sam i dalje stedio, zenica je svu lovu spiskala na djecu, a ja sam onda i dijelom spiskao i na to se ne zalim, ali evidentno je da sam na isti nacin stedio, nije velika lova tijekom 4godisnje zajednice, ali to je ipak jos lova. To znaci da lova tijekom 4godinje zajednice bit ce predmet podjele, dok lova prije zajednice ipak ostaje moja.

Mislim d aje to tesko za dokazivanje na sudu, jer sud uvazava samo predmete i nekretnine i pokretnine, ali lovu nikad nisam cuo da se moze tretirati u tom svojstvu. Racun ostaje izvan svega toga ili se mozda varam?

U svakom slucaju, lovu namjeravam utopiti u stan u narednih godinu dana, to je neminovno. A poslije cemo vidjeti kako cemo izdrzati nasu vezu, ako izdrzi bit ce lijepo, a ako ne, onda cemo se razici i tu ce biti problem podjele. Trebam to jos napraviti prije nego kupim stan. Meni je malo teza stavka, kupnjom veceg stana koji bi bio moj trebao bi biti uvjetovan kupnjom manjeg stana na njeno ime, to ja bih zelio naglasiti, ali opet tko zna, mozda necu vise biti u mogucnosti sudjelovati u kupnju manjeg stana zbog vise sile (otkaz, ili spiskanje love na kocki ili ulaganje u drugu svrhu...i dr.) zato sam jos vise oprezan.

Mislio sam kupiti veci stan bez obveze, ja dajem lovu za stan i gotovo. Zivjet cemo nekoliko godina i onda kada vidim da je zeleno svjetlo za kupnju manjeg stana za nju, onda sudjelujem u tu kupnju i tek ONDA BIH napravio ugovor o tome kako veci stan na moje ime a manji na njeno ime. Samo se bojim da cu biti nekakvih glupih poreznih davanja zbog stavljanja cijelog stana na bilo cije ime?
Mislim na ono kada je cijeli stan na jedno ime, ap kada druga strana zeli da stan bude podijeljen na dva suvlasnika, onda tu nastaje glupi porez zbog promjene vlasnistva....a radi se o dvoje supruznika koji su bili donosioci stanarskog prava (to govorim o primjeru)....
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom