Pogledaj jedan post
Old 10.12.2013., 13:52   #127
Quote:
Danijela79 kaže: Pogledaj post
Poštovani Svi,

Imam trgovinu mj.robe i planiram prestati sa radom 31.12.,pa me zanima dali obrt odjavljujem sa datumom prestanka rada trgovine ili npr. 31.01.jer ja moram isplatiti plaču i platiti još neke račune u siječnju?? a radnicu sa 31.01. molila bi ako netko ima iskustva da mi napiše prije nego odem u ured za gospodarstvo.

hvala Vam!
I radnicu i obrt odjaviti s 31.12. a troškove koji će ostati neplaćeni (biti plaćeni u narednim razdobljima) u knjizi prihoda i rashoda prikazati kao izdatak u naravi s danom 31.12.... nema poterebe zbog takvih stvari biti otvoren još mjesec dana i plaćati doprinose obrtnika za još jedan dodatni mjesec...

preporučujem nekoliko dana prije otići na ured za gospodarstvo i dogovoriti se točno kad doći i što ponjeti sa sobom da bi se zatvorilo s 31.12. jer ako samo jedan dan prođe tj. ako se zatvori s 01.01., na kraju 2014. će se trebati raditi godišnja prijava kao da je obrt cijele godine radio...

a to preporučujem iz razloga što se na uredu za gospodarstvo znaju napravit grbavi, pa zatvorit kad njima paše... tako se dvojici mojih klijenata dogodilo da su jednom zatvorili s 01.01. a drugome s 29.10. makar je zahtjev bio 31.12. i 31.10.
VTi underhood is offline  
Odgovori s citatom