Pogledaj jedan post
Old 10.12.2013., 14:06   #128
Quote:
VTi underhood kaže: Pogledaj post
I radnicu i obrt odjaviti s 31.12. a troškove koji će ostati neplaćeni (biti plaćeni u narednim razdobljima) u knjizi prihoda i rashoda prikazati kao izdatak u naravi s danom 31.12.... nema poterebe zbog takvih stvari biti otvoren još mjesec dana i plaćati doprinose obrtnika za još jedan dodatni mjesec...

preporučujem nekoliko dana prije otići na ured za gospodarstvo i dogovoriti se točno kad doći i što ponjeti sa sobom da bi se zatvorilo s 31.12. jer ako samo jedan dan prođe tj. ako se zatvori s 01.01., na kraju 2014. će se trebati raditi godišnja prijava kao da je obrt cijele godine radio...

a to preporučujem iz razloga što se na uredu za gospodarstvo znaju napravit grbavi, pa zatvorit kad njima paše... tako se dvojici mojih klijenata dogodilo da su jednom zatvorili s 01.01. a drugome s 29.10. makar je zahtjev bio 31.12. i 31.10.
Hvala na odgovoru, znači mogu i radnicu i obrt sa 31.12.i moći ću isplatiti plaču u siječnju za prosinac, to me najviše mući jer računa dobavljača nemam, sve mi je avans osim struje i jednog računa od TDR a što mi oni uplačuju do 15.u mjesecu za prethodni mj..
čitala sam na stranicama ureda za gospodarstvo da treba popuniti odjavu, ponijeti Obrtnicu i 170,00 kn biljega, ali budem ih još nazvala.
Danijela79 is offline  
Odgovori s citatom