Pogledaj jedan post
Old 15.05.2006., 22:21   #35
Quote:
atmajian kaže:
Slažem se sa svim citiranim, koliko sam ja upoznat sa zakonima, agencije nemaju zakonsko pravo posredovati u poslovima s nekretninama koje nemaju čisto vlasništvo, niti uzeti proviziju sve do zaključenja kupoprodajnog ugovora i financijske transakcije između kupca i prodavača. Svaka agencija registrirana pri Hrvatskoj gospodarskoj komori tako posluje i u ponudi ni nema drukčiji tip nekretnina. Stvar je u tome što je takvih agencija malo, iz mnogo razloga. Jedini savjet koji ja mogu dati - bilo kuda, s odvjetnikom svuda.
i da opet ponovim: Udruzenje i odredbe Udruzenja su OK (posteno prema svim ugovornim stranama sa cim se slazem) ali inace kao clan Udruzenja nemas (kao agencija) nikakve beneficije , cak ne mozes u gruntovnicu uci kad ti hoces nego samo dok je uredovno vrijeme kao i za ostale gradjane; Udruzenje te obvezuje naplatiti najmanje 2% proviziju od ugovornih strana a dobro znamo da ima slucajeva gdje se naplacuje i manja provizija - recimo naplatis manju proviz. od 2% i neka druga agencija te tuzi jer nisi naplatio 2 nego 1%- glupo malo; i Zakaj bi neka agencija morala biti u tom Udruzenju? Samo ti svi dodatno jos uzimaju lovu, preporucuju nekakav tecaj za Agenta nekretnine iako radis sa nekretninama recimo 10 il 20 godina .Sta ce agent nekretnine nauciti na tom tecaju a da nije naucio u 10 god. rada? naravno tecaj je 4 soma kn ! Ah lopovska posla....
pistacija is offline  
Odgovori s citatom