Pogledaj jedan post
Old 25.09.2016., 22:09   #728
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
mislis svjetlosnih godina
ali da, i evo cekam napade, ali razlika je izmedju pastete i vrhunskog jela u restoranu. oboje ce te naist, pasteta mozda i vise...
ali zelis li stvarno ljude koji ne znaju nista o nicemu osim svom poslu. sto kad za 30 godina takav posao nestane i oni zavrse na ulici?
Ok, svjetlosnih godina.

Ti zbilja misliš da će se ljudi sjećati nečega što su učili prije 30 godina u školi, i da će im to biti presudno da dobiju novi posao i drugo radno mjesto?
Kako će im tu konkretno pomoći BDP Ugande, Krbavska bitka, ili čitanje Držića?

Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
ajmo ovako, treba li jednom vozacu poznavanje iceg osim voznje da bi obavlja uslugu transporta? takvih primjerice taksista imas citavo more. a kad ti netko dodje u zemlju, pa naleti na nekog tko zna nesto o gradu i zemlji koju "predstavlja", ako zna gdje otic i po kojoj cijeni, ako zna cak i otkud gost dolazi, nesto o njegovoj zemlji, to ce definitivno ostavit bolji dojam, eventualno jos koju voznju, pa i malo veci kusur, od nekog tko se sporazumijeva rukama i nogama. na kraju jednom vozacu, dalje od upravljanja vozilom vise ne triba.
meni je osobna za ljudi za koje vidis da su ok, dobricine, ali su sirovi.
Što ako vozač naleti na gosta koji je neobrazovani panj, pa onda on njemu priča o Dostojevskom, tržišnoj ekonomiji, a putnik ga blijedo gleda?
Svojevremeno sam pisao tipu jednom rad iz predmeta "poznavanje grada", pa sam onda morao pisati kako doći u Ulicu Stjepana Radića i tko je bio Stjepan Radić, inače jako važno za jednog taksista, ali para se mora uzeti.

Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
jedna mi stvar nije jasna - kakve veze ima nastavnik s necijim uspjehom na maturi? jel mozda taj nastavnik pise maturu ili ucenik? zivo me zanima na koji nacin bi ti prisilia nekog ucenika da uci, kad to vec ni roditelji, ni nastavnici ne mogu? tipa, znaci li to da bi svi nastavnici u nekoj frizerskoj skoli (koja i nema drzavnu maturu, mislim) ostali bez posla?
Nema nikakve, nastavnik je tu biciklom, a možda je i pao s Marsa direkt u razred. Ako nema, što će nam onda nastavnik?

Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
rang lista skola - opet ne razumin? razlicite skole upisuje razliciti profil ucenika. malo tesko da ce vrhunski ucenici pohrlit u zidare zato sto im se takav posao svidja? e sad jeli onda to losa skola? ili je triba usporedjivat s onim sto proizvede - radnike koji jesu ili nisu sposobni obavljat nekakav posao.
Obrtnička prije svega, pa i poneka strukovna zanimanja upisuju (naj)lošiji učenici, iako to nije loša škola i zanimanja samo po sebi, ali i roditelji više vole reći da im dijete ide u gimnaziju, nego za stolara ili bravara. Ta škola nudi mogućnost dobrog života, ali je upisuju najgori od najgorih, koji nigdje dalje ne mogu. Neovisno o tome, škole se moraju rangirati u svom rangu, znači ne mogu zidari s gimnazijalcima, ali mora se znati koja je najbolja obrtnička, koja tehnička, a koja gimnazija u RH.

Naravno treba gledati i to navedeno.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom