Pogledaj jedan post
Old 26.09.2016., 12:57   #729
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Ti zbilja misliš da će se ljudi sjećati nečega što su učili prije 30 godina u školi, i da će im to biti presudno da dobiju novi posao i drugo radno mjesto?
Kako će im tu konkretno pomoći BDP Ugande, Krbavska bitka, ili čitanje Držića?
eto, vidis da se ti sicas i da ti je korisno u forumskoj raspravi... jer ti bar znas da postoji zemlja zvana Uganda, da je bila nekakva Krbavska bitka, ili da postoji neki tamo lik zvan Drzic.
doslovce nikad ne znas cime se mozes u jednom trenutku u zivotu bavit.

Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Što ako vozač naleti na gosta koji je neobrazovani panj, pa onda on njemu priča o Dostojevskom, tržišnoj ekonomiji, a putnik ga blijedo gleda?
Svojevremeno sam pisao tipu jednom rad iz predmeta "poznavanje grada", pa sam onda morao pisati kako doći u Ulicu Stjepana Radića i tko je bio Stjepan Radić, inače jako važno za jednog taksista, ali para se mora uzeti.
zasto bi on prica njemu o dostojevskom, ako nekog to ne zanima? ali ako naletis na nekog pisca, pricat ces... ako naletis na gradjevinca, pricat ces o desetim stvarima, a u krajnjoj liniji, poput mnogih nasih taksista, nabost ces adresu koja ti triba i sutke vozit.
eto, osobno sam isto pisa hrpu radova iz podrucja medicine, pomorstva, elektronike, prava, itd. najveci od njih iz pomorstva je ima preko 350 strana, od toga samo sadrzaja i popisa referenci je bilo nekoliko strana. ali eto, netko ce na racun toga dobit papir da je "strucnjak" iz nekog podrucja.
triba li meni poznavanje auta? mozda ne, ali me niti jedan mehanicar ne moze svjesno muljat i prodavat cincilatore i gefufne.

Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Nema nikakve, nastavnik je tu biciklom, a možda je i pao s Marsa direkt u razred. Ako nema, što će nam onda nastavnik?
pa onome tko misli da mu nastavnik ne triba, najbolje da dite i ne salje u skolu... bar ne srednju, bas kao ni fakultet, vec ravno na posao... sve ima na netu i na yt-u.

Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Obrtnička prije svega, pa i poneka strukovna zanimanja upisuju (naj)lošiji učenici, iako to nije loša škola i zanimanja samo po sebi, ali i roditelji više vole reći da im dijete ide u gimnaziju, nego za stolara ili bravara. Ta škola nudi mogućnost dobrog života, ali je upisuju najgori od najgorih, koji nigdje dalje ne mogu. Neovisno o tome, škole se moraju rangirati u svom rangu, znači ne mogu zidari s gimnazijalcima, ali mora se znati koja je najbolja obrtnička, koja tehnička, a koja gimnazija u RH.

Naravno treba gledati i to navedeno.
i ajd da te pitam, ako su tamo najgori od najgorih, tko je kriv kad kriteriji u jednoj obrtnickoj koja ima predmet informatika nisu isti kao u gimnaziji s istim tim predmetom, pa i nazivnim programom. jesu li to krivi nastavnici, ili ocekivanja ili sto? jer jedna trica iz gimnazije ce po svemu navedenom pregazit znanjem peticu iz obrtnicke.
a kazes da skole treba usporedjivat, pretpostavljam numericki, po uspjesnosti. to je jednostavno nemoguce! bas kao sto je nemoguce ocjeniti profesora. stavi vrhunskog profesora medju nezainteresiranu ekipu, i nema toga sto on moze napravit cime ce nekog zaintesirat za stvar koja ih ne interesira. isto tako, stavi osrednjeg profesora medju lumene, i svi ce imat vrhunske ocjene jer taj osrednji ima toliko mala ocekivanja ili znanje da vec i ucenici znaju ono sto bi im on triba predavat. tako da ces imat apsurd da vrhunski profesor s losim ucenicima ima lose rezultate, a ovaj osrednji odlicne rezultate jer ima kvalitetan materijal s kojim moze radit.
jeli los profesor koji primjerice trazi puno, i daje primjerice trice, ako te trice naknadno na fakultetu znace da takav bivsi ucenik prolazi semestre bez problema? ili je bolji profesor koji dili petice posto poto, pa onda bivsi ucenici dozive hladni tus kad popadaju prvu godinu faksa, i dijelom odustanu?
wifi is offline  
Odgovori s citatom