Tema: Carski rez
Pogledaj jedan post
Old 18.09.2006., 22:47   #43
carski rez se radi ako bebica nije okrenuta glavicom na dole, ako je beba ogromna, ili ako trudnica ima problematicnu trudnocu ili zdrastvene probleme. Carski rez se isto radi hitno ako beba ne moze da izade vaginalno, ako joj srce uspori, ako trudnica ne moze da gura........

Sta da ti kazem. Najbolje je roditi vaginalno ali ako ne ide mora se na carski. Carski rez se uradi pod totalnom anestezijom ili pod anestezijom gdje si budna ali ne osjetis bol. Oporavak je duzi nego prirodan porodaj. Carski rez je pretezno siguran ali moze doci do malenih komplikacija. Zena moze da dobije temperaturu poslje, infekcija rane.

Ovdje u Americi vise bas nema pravila koliko puta zena moze da rodi na carski rez. Ja sam neki dan upoznala zenu sta rada cetvrto dijete tako a planira da ima sest!!! (svaka joj cast!) Mislim da uzme zenu oko 6 tjedana ili malo duze da se oporavi i da moze da ima odnose sa partnerom, mozda i zavisi sve od zene do zene.

Nemoj da razmisljas ovako o trudnoci. Vecina zena rodi vaginalno i sve prode u redu. Misli pozitivno i ako zelite bebu onda pravo na posao. Kad te bebica pocne da udara u stomaku, srce ce da ti se otopi. Porodaj je samo jedan dan i sve brzo prode. Sve zene kazu da kad se porode sve bolove zaborave.

Da je to tako strasno ni jedna zena ne bi radala opet!
Katie is offline  
Odgovori s citatom