Pogledaj jedan post
Old 24.09.2017., 04:21   #366
Quote:
thecopycat kaže: Pogledaj post
Ovo stoji 100%, ali također stoji da oboje moraju to željeti.

Složila bi se sa neki stvarima koji su drugi napisali,


No htjela bi iznjeti svoje mišljenje, čisto na bazi svog životnog iskustva.
Da ti je muž bio emotivno dostupan, nikad nebi bila u situaciji gdje jesi. Zato mislim da si previše sebe krivila za raspad braka. Nisi ti jedina bila kriva, možda si i bila najmanje kriva za cijelu sitaciju.

Činjenica je da iskrena komunikacija između parova je rijetka jer svi se boje drugog povrijediti. Iskrena komunikacija znači iznositi sve svoje potrebe bez da drugu osobu vrijeđaš namjerno. Tvoje emotivne potrebe MORAJU se zadovoljiti u braku, ako se ne zadovoljavaju onda brak PROPADA. Brak je kompromis, brak NIJE žrtvovanje.
Jedino mi je žao ako te stvarno toliko emotivno zapostavljao da nisi uzela ono što ti JE pripadalo. Ako te zbog posla zapostavljao onda si trebal uzeti svoj dio. Ti si ga podržavala, a on te zapostavljao tj. nije. Kužiš?

Brak u 21 stoljeću jedino može opstati ako je 100/100 to znači da oboje se trude. Čim je sav teret na jednu osobu, onda brak propada i to brzinom svjetlosti.

Imam par prijateljica koje su prošle isto što i ti, i na kraju su sretne danas jer nisu u braku u kojem su emotivno zapostavljeni. Barem imaju izbor naći pravu zrelu ljubav a ne moliti svaki dan da ih netko primjeti ili voli.

Rastava braka nije kraj, to je mnogima tek početak boljeg i punijeg života.
Osobno vjerujem da mnogi ljudi su u lošim brakovima zbog krivih razloga: djece, tradicije, religije, društva...itd.
poprilicno down to earth realan pogled na stvari, meni je dugo trebalo da shvatim neke stvari izrecene tu

a da budem ontopic, da to saznam prvo bi se jebeno borio da shvatim zasto se to desilo i jel mozda se nesto moze uciniti da se root cause problem rijesi ako ima smisla i volje sa obje strane
maliburek is offline  
Odgovori s citatom