Pogledaj jedan post
Old 11.11.2017., 11:28   #230
Quote:
Life on Mars kaže: Pogledaj post
Meni nije problem u ideji da Mercedes daje motore sa različitim postavkama različitim timovima. To me ne bi iznenadilo. Problem je nešto drugo, a to je netko ovdje već spominjao: za pomijeniti postavke za vrijeme utrke, vozači moraju koristiti kontrole na onom svom kompliciranom vozaču jer je dvostrana telemetrija zabranjena već godinama. Pazite, eksplicite je zabranjena, momčad u boksu može očitavati što se događa s motorom no ništa ne smiju mijenjati osim na način da kažu vozaču što da radi ili da ga dovuku u boks. Kad bi ih uhvatili u varanju oko toga, to ne bi bila siva zona nečega što još nije regulirano poput dvostrukih difuzora, raznih ductova, sagorjevanja ulja, da ih uhvate u nečemu što je već jasno zabranjeno, oduzimale bi se titule. Zato mi je apsurdna ideja da je Mercedes riskirao s povećanjem snage na nekom tamo Lotusu. A ako nije bila dvostrana telemetrija, onda se mimo Lotusa nije moglo mijenjati postavke mimo momčadi. Prema tome, šef momčadi se ne bi imao razloga čuditi ko pura dreku.
Da, ali da li Mercedes kao dobavljac ima uvida u Lotusov volan, sta koji prekidac radi?
Ako ima (a trebao bi), onda je lako moguce da su napravili neku kombinaciju komandi za koju Lotus nije znao, a koja to omogucava...
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom