Tema: Pričuva
Pogledaj jedan post
Old 23.04.2008., 22:09   #80
meni je recimo, kada sam bila podstanar, pricuva bila ukljucena u racun na kojem su bile gradske komunalije, voda, plin i sl.... tako da, i da sam htjela, nisam mogla platiti samo dio racuna

inace, kad smo kod visine pricuve, kod mene u zgradi se dogodilo ovo: godinama je predstavnik stanara bio "boli me briga" tip i nista se nije radilo, stanarima se nije ni objasnilo zbog cega je taj novac i pricuva je stalno drzana na zakonskom minimumu tek toliko da pokrije najjeftinije osiguranje i odrzavanje lifta. od kad su se polako poceli mjenjati stanari u zgradi i doseljavati novi (medju njima i ja) konacno je odabran predstavnik koji se trudi i radi, ali je sad frka je je lift po novom zakonu tehnicki neispravan i treba ga promjeniti ako zelimo da radi. novaca rezervnih od pricuve nema, jer se nisu od cega imali gomilati i saldo zgrade je uvijek bio vise-manje na nuli.... i sad, ako hocemo lift (a hocemo, jer zgrada ima 8 katova) moramo podignuti pricuvu u nebesa da to otplatimo 380 kn mjesecno...

zato... vlasnici stanova, nemojte se buniti "gdje ti novci idu" i "zasto mi to uopce toliko placamo"... da je u mojoj zgradi bilo barem nekoga tko je razmisljao, fino bi se lova skupljala na racunu malo po malo i sada nam sigurno ne bi bila toliko visoka pricuva
Lei is online now  
Odgovori s citatom