Pogledaj jedan post
Old 22.03.2009., 00:19   #84
Quote:
legaos kaže: Pogledaj post
Ne bih se složio da su kontinentalci u podređenom položaju naspram kolega na Jadranu, ja baš mislim suprotno. Većina malih TA na Jadranu radi samo preko sezone, dok mi na kopnu praktički radimo cijelu godinu.
Dojma sam da su ljudi koji rade na Jadranu (tu bih uključio i ZG) puno plaćeniji nego ovdje u Slavoniji. Pa mi tako nije nepoznat slučaj da svatko tko imalo vrijedi ode raditi tamo.
(onda da malo ubacim i svoj problem u tu priču, zakon traži 2 god. staža za voditelja agencije, a budući da su takvi već na dobro plaćenim mjestima negdje drugdje, tko bi meni došao raditi u novoosnovanu agenciju gdje za početak nemogu toliko platiti, a i da mogu, opet agencija je nova i tko bi napuštao dobro uhodani posao negdje drugdje - te odredbe u starom zakonu nije bilo, pa mi je žao što su je sada stavili, jer bi inače npr. dotični posao mogao obavljati i sam jer ispunjavam sve ostale uvjete)
Turizam se u Slavoniji još treba razvijati, i tu će trebati jako puno rada i muke (pogotovo dovesti turista.), a u tome svemu, "novim" igračima koji se pojave da nešto naprave, biti će jako, jako teško.
Znam da takvih problema velike agencije nemaju (jer su i potencirale neke uvjete), a doć ovdje nešto raditi na tom pitanju, mislim da je malo interesa budući da je zarada neusporedivo skromija nego na Jadranu.
Ali da ne širim temu u krive vode...
predsjednik7 is offline  
Odgovori s citatom