Pogledaj jedan post
Old 09.12.2010., 23:42   #47
Quote:
sunčica. kaže: Pogledaj post
sanjam ga noćas nakon jako dugo vremena

... dolazi da se vidimo, puna sam obaveza i ne stižem ostati sama s njim, ne progovaramo uopće, povrijeđena sam zbog nečeg (u stvarnosti smo prekinuli dan prije, on je tako htio) i ne posvećujem mu pažnju, on šuti a ja osjećam kao da šutnjom priznaje svoj dio krivnje ...
čuva moje malo dijete dok se ja opet vratim odnekud ...
kad se napokon vratim, ostaje nam samo malo vremena provesti skupa, uopće ne progovaramo ...
dok sjedim na stepenicama on me grli oko nogu i spušta glavu, osjećam ljubav prema njemu ...

tada me probudi alarm na mobitelu

je li ovo samo moja želja da mi se vrati ?

http://tinypic.com/view.php?pic=dcrr8&s=7

tek sad vidim da je potrebno upisati i približno vrijeme

mislim da je moglo biti između 02:30 i 5:30
Mislim da je ovaj san prije svega pokazuje unutrašnje strahove jer osjećaš da je "jedno emotivno vrijeme prolazi" makar ne znam koliko si te "osjećaje" još uvijek želiš priznati.

No ono čega čini se da si u mnogo manjoj mjeri svjesna jest stvarna priroda unutrašnjeg konflikta kojeg živiš, a koji sada isplivava i u snovima. A on se pak tiče aspekta Mjesec 0º Uran. Naime, tvoja žemska (emotivna) priroda je vrlo specifično strukturirana unutar karte. Podložna promjenama i krajnostima...žena u tebi iznutra traga za uzbuđenjem, novim i neobičnim (Mjesec 0º Uran) a opet s druge u njoj živi i ta neka "nepopravljiva žemska romantičnost" (dispozitor konjunkcije - Venera u 12. polju egzkatno 120º Neptun u 5. polju). Plaši se obične veze i "običnosti" i jedini način da osjeti sigurnost jest nekonvencionalna veza (Mjesec 0º Uran u vagi). Dakle, u tom aspektu živi konflikt - s jedne strane potreba za sigurnim temeljima i sigurnošću (Mjesec), a s druge snažni urođeni porivi k novome i slobodnom eksperimentiranju (Uran).

Jednom riječju trebaš silno intenzivnu emotivnu hranu, moram reći...teško je ovu kontradiktornost pronaći u jednom partneru.





Astrološka pozadina sna:

U vrijeme sna Saturnovim tranzitom i tranzitom Mjeseca aktivirana je konjunkcija Mjesec 0º Uran u 3. polju. Saturn egzaktno tranzitira vladara 7. polja (brak), a kako se radi o Uranu koji je uz to u konjunkciji s Mjesecom ovo je za tebe emotivno teško razdoblje. Radi se o tome da u tebi postoji jedan vrlo nezeli dio koji treba odrasti a on to ne želi (a tiče se i općenitog stava prema vezanosti/vezama). Djeca u snovima najčešće simboliziraju one nevine, nedorasle i nemoćnije dijelove sanjača...ti ih ovdje "povjeravaš na čuvanje" tom muškarcu i mislim da upravo taj segment sna pokazuje stvarnu prirodu tvojih osjećaja prema njemu (tom muškarcu) i prirodu vaše veze.





Zaključak:

Mislim da ovaj san poručuje da ti je vrijeme da se spustiš na zemlju, ali isto tako mislim da će to u tvom slučaju teško ići. Prije svega zato jer se teško emotivno prilagođavaš (Mjesec 0º Uran u znaku vage) a s druge kao što napisah "nepopravljivo" si romantična (dispozitor ove konjunkcije Venera egzaktno 120º Neptun).

Astrološki, ovdje Saturn tranzitira konjunkciju Mjesec/Uran. Dakle, ovdje se egzaktno susreću Saturn i Uran - Saturn je i vrijeme i kočničar koji ne želi prihvatiti da dolazi "novo vrijeme", ali i da je pri tom nužno sazrijevanje (Saturn tranzit Mjesec) da bi onda došlo i "novo emotivno doba" (Saturn tranzit Mjesec/Uran)...




Sličica iz sna:

Još samo osvrt na sličicu iz sna: tranzita Saturna na Mjesec u 3. polju. To je aspekt u kojem osoba osjeća veliku ranjivost, ali se teško izražava (tkz. aspekt emotivne rezerviranosti). Ti si ga tako lijepo prikazala u svom snu u kojem "nemaš vremena jer si puna obaveza" i povrijeđena, ali mu "povjeravaš da čuva tvoje dijete" (Saturn/čuvar 0º Mjesec/dijete)...no kada se napokon vratiš "vidiš" da imate još jako malo vremena (tranzit Saturna egzaktno na Uran)...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom