Pogledaj jedan post
Old 23.12.2010., 00:24   #58
Quote:
VragJeUOvojZeni kaže: Pogledaj post
Ej,to "nesto" i dalje ostaje "nesto",a ne "on"...

Radi se o tome da sam u pisanju posta trebala pripaziti pa umjesto zamjenice "ga" napisati zamjenicu "to"-ovako jedna greskica u pisanju moze dovesti do naopakog tumacenja..
Zato te i pitah i zato nisam htjela pisati tumačenje dok to ne raščistimo.

No opet - tu bi i striček Frojd imao što reći (omaške).
Quote:
VragJeUOvojZeni kaže: Pogledaj post
Pozdrav...moram priznati da je ovo super tema,jako zanimljiva,s obzirom na to da svojim snovima posvecujem veliku paznju,pratim ih,zapisujem,a oni su cesto sve samo ne dosadni..
9.12.ove godine,negdje izmedju 3 i 5 ujutro sanjala sam dosta ruzan san..Sanjala sam da sam izasla iz svoje kuce sa svojim psom i uputila se cestom,a bila je veoma mracna noc..Osjecala sam neku napetost i zatvorila sam oci,ali i tako zatvorenih ociju vidjela sam obrise svog psa..kretala sam se dosta brzo..nekih 200 metara od svoje kuce,nesto je skocilo na moja ledja i cvrsto me stegnulo oko prsiju,ali nisam ga uspjela vidjeti..samo sam osjetila njegovu ruku na svom srcu,osjecala sam da mi zeli izvaditi srce,koje se jako stislo i lupalo sto na sat,kao u predinfarktnom stanju..pokusala sam se osloboditi,i tada sam odjednom postala svjesna da sanjam i probudila san se odmah poslije toga..moja mackica je uredno i cvrsto spavala podno mojih nogu..tako da vanjske okolnosti(npr.skok macke na ledja)koje mogu stvoriti takav scenarij u snu ne dolaze u obzir..Objasnjenje bi me bas zanimalo..
moja natalna
natalna karta
No ajmo na sanak.


Pročitavši tvoj san u cjelini rekla bih da si njime ustvari slikovito oslikala jednu od svojih osjećajnih trauma u životu. Možda i onu "najveću". Zato mislim prije svega da bi bilo dobro da je probaš povezati s ovim snom jer držim da je upravo to "taj film".




Evo scenarija:

Vražija kakva jesi izlaziš sa vlastitim psom iz kuće (dakle sebi sigurnog i poznatog utočišta) i upućuješ na posve nepoznati teren (veoma mračna noć). Pas (Mars) u snovima posebno u slučaju kao kod tebe kada predstavlja vlastitog vjernog pratioca...predstavlja vlastitu životinjsku (instinktivnu) stranu. Kako ste vas dvoje u snu u prijateljskom kontaktu (odnosu)...može se slikovito reći - posjeduješ siguran instinkt.


I tako ode ti u šetnjicu u nepoznato...smjela, sigurna u sebe i svoje instinktivne reakcije (Mjesec/Mars), toliko da si se upustila i u svojevrsni rizik (Mjesec/Uran) (to se vidi po ovom zatvaranju očiju). Kadli...šoka....upravo u toj situaciji nešto te silno nepredviđeno zaskočilo, ščepalo i to u području srca (srce je centar života i emocija). Toliko snažno da si se uplašila za vlastiti život. Vjerujem da je strah bio veći upravo zbog toga što si bila tako sigurna u svoj "instinkt za preživljavanjem". Ali eto...kako se pokazalo u snu, on te nije na vrijeme stigao upozoriti na opasnost koja ti je prijetila.




Astrološka pozadina sna:

Nemoguće je obuhvatiti sve slike koje tvoja karta pruža u skladu s ovim snom...pa ću samo dotaknuti najbitnije.

U astrološkoj simbolici u vrijeme sna Mars (pas) tranzitira Neptuna (snovi) i dispozitora mu. Srce (Sunce) je stisnuto/ugroženo (Pluton na dispozitoru Marsa koji radi 90º na Sunce).

Mjesec u natalnoj karti pored ostaloga simbolizira snagu instinktivnih poriva ali i sposobnost ovladavanja njima. U natalnoj karti imaš opoziciju Mjesec/Mars što je aspekt u kojem se jako teško kontroliraju vlastite emotivne reakcije. Tj. to je sposobnost da se dožive velika emotivna uzbuđenja jer se emotivna temperature brzo diže. No budući da dispozitor Mjeseca Merkur radi 90º na Uran (0º Mars)....rekla bih da osim što se teško obuzdavaš kada su emocije u pitanju....ovo su doslovno osjećajne traume i osjećajni lomovi u životu. Ovo su i siloviti događaji, reakcije koje podliježu nepredvidivim a brzim impulsima....nekada graniče s normalnošću - sve to oslikava tvoj san kroz ovog "napadača".


Zato kao što napisah na početku probaj ovaj san povezati s vlastitim emotivnim životom, mislim da ćeš naći dosta sličnosti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom