Pogledaj jedan post
Old 16.03.2012., 09:41   #100
Quote:
babas kaže: Pogledaj post
Problem je i u tome da danas puno više žena završava fakultete od muškaraca,a obrazovane žene ne pristaju na kompromise. Mislim da je najveći broj samica upravo među visoko obrazovanim ženama! A i muškarci takve izbjegavaju jer ne žele da im sole pamet!
Kod mene je obrnuto iskustvo!
Samica sam, visokoobrazovana i doista uživam u svojoj "samoći" - nešto čitam, proučavam, tiha sam, živim svoj život, ne ugrožavam nikoga, imam svoje hobije, volim životinje prirodu, itd.

Zanimljivo je kako me mnogi muškarci žele uvući u vezu, mahom razni nekompletni tipovi sa strahom od samoće koji su prešli 40-tu i sad bi se htjeli "skrasiti" iako meni osobno nemaju kvalitete zbog kojih bih se s takvima uparila.
lijep je to osjećaj kad se brinem za sebe, ne boli me glava oko rastućeg minusa na računu financijski neodgovornog muža (doživljeno), ne moram se stišavati i dodvoravati agresivnom mužjaku koji ne vidi dalje od vlastitog ega (doživljeno). Živim u miru Božjem i radije bih volontirala u domu za nezbrinutu djecu kad bih imala viška vremena ili udomila psa nego živjela u paru.
Jer znam kako je to, bila sam u braku. Što se tiče društvenog života, radije idem na nastupe sa svojom plesnom skupinom ili u kino s frendicama ili pozivam društvo k meni na kuhano vino nego da posjećujem nečije lude tetke i manipulativne roditelje, te dosadne sestrične, a život u paru uključuje takva druženja.
Mnogo i previše ljudi želi pošto poto u vezu tek tako da su u vezi i da se razmnože, mnogi još pate od ispraznih i površnih očekivanja primitivne okoline koja vrednuje čovjeka po tome ima li nekoga i koliko djece ima.
Osobno svemu tome ne robujem, volim svoj život samice u kojem pričam s mnogima, susrećem koga hoću i kad hoću, vodim zdravi život i baš je super.
Možda sam hedonist, možda samoživa, možda ovo i možda ono, ali jednostavno, ovakav mir ne bih mijenjala za nekog prdonju koji će mi uzurpirati prostor.
Od muškaraca nikad nikakve koristi, rijetko koji ima soli u glavi, a više ih je nesamostalno, bilo uz majčinu suknju ili ženinu pregaču nego žena koje danas smjelo grabe naprijed i ostvaruju svoju sudbinu kakva god ona bila.
Gizela_ is offline  
Odgovori s citatom