Pogledaj jedan post
Old 04.11.2013., 21:28   #72
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Policajci su bili s Pala, mislim da su se kasnije saznala i imena. Ali onda su valjda i otišli na Pale nakon toga a ostavili Pantere da se "kolju" s ovima.

Nisu bili Mandini četnici (zar on nije bio negdje oko Sarajeva?). Vodio ih je lokalni čovjek, šef SRS-a, Mirko Blagojević, mislim da je on i danas u politici.

Koliko ja znam, na početku se dosta kompromitirao jer je doslovno hapsio i vodio ljude Arkanu, a jako rijetki su ostali živi.

Međutim, nakon tih događaja se pokušao postaviti kao neka umjerena struja, čitao sam u knjizi jednog Muslimana kako su "četnici" doslovno spašavali Muslimane iz nekih privatnih zatvora. Uvijek sam se smijao tome, makar je crni humor, jer zamišljaš četnike kao iz Drugog svjetskog rata (u stvarnosti ovi bijeljinski nisu bili takvi, bar ih ja nisam vidio), a Muslimani im se raduju i grle ih kao oslobodioce.

Kad su, poslije rata, našli tijela te dvije obitelji koje su ubijene, on je čak i održao govor na sprovodu.
Bilo je tih "vadjenja",ja znam da su Srbi u Banja Luci vadili Muslimane i obrnuto,kum kuma,drug druga i slicno,,i neka su

Ne znam za ta imena,znam dosta ljudi iz Pantera,neki su na zalost kasnije i izginuli,a s nekima sam i danas u dobrim odnosima,nisu oni bili losi momci.
Mauzera sam isto poznavao manje vise,bio je jako korektan te 93 godine,bar prema nama.
To za cetnike?od 12/15000 ljudi sto je proslo kroz 16 krajisku,mozda 50 je imalo bradu.
A i tih 50 je nosilo bradu radi sebe,ne zbog tog sto su cetnici.Bas sam pitao jednog,rekao mi je da to nema veze sa tim,da on cak i ne voli cetnike,a da je bradu nosio i prije rata.
Ma u citavoj VRS nisi mogao naci 100 cetnika,onih pravih,cak ih mi i nismo voljeli.[istina pjevali smo cetnicke pjesme,ja najvise :P]
diverzant72 is offline  
Odgovori s citatom