Pogledaj jedan post
Old 03.08.2017., 00:07   #94
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Da je samo jedan u tisuću takav to ne bi ni najmanje umanjilo poantu napisanog, tj da je priča o ambicioznosti jeftina i infantilna racionalizacija.
Jer je poanta točna i jer su sve žene takve?
Quote:
Joaquin_Sanchez kaže: Pogledaj post
Barem je Hrvatska rentijerska zemlja, takvih primjera ima i više nego što mislite, eto samo ja osobno znam čak 3 takve osobe sa naslijeđenim nekretninama na obali, koji više manje kradu Bogu dane svaki dan i žive od rente koju zarade preko ljeta. U konačnici, mogu ti to potvrditi i iz vlastitog iskustva, eto ja sam primjer osobe za koju bi se reklo da je neambiciozna, zadovoljan sam mjesečno sa 4-5 tisuće kuna, i nemam niti volje niti želje za nešto više, i kad to tako kažem, ispada kao vidi klošara, cijeli život će biti skladištar u Konzumu, nula bodova, a kad kažem, da pa zaradim toliko mjesečno, ali od kamate na štednju recimo, znači imam milijunsku štednju, odmah drugačiji pristup. Kao što je netko rekao, izgovori na nekakvu ambicioznost nisu ništa drugo do jeftine metafore za novac.
Po drugi put je već s tobom ista ova rasprava
Stvar je u kompatibilnosti. Da, nekom će se svidjeti ljenčina. Da, nekom će se svidjeti fićfirić. Da, neko će tražit sponzora. Da, netko će tražiti trofej. Nabrajaj dalje. Kao da je bitno. Bitno je da se potrefe osobe koje imaju kompatibilne želje i prohtjeve. Mene ne bi impresionirao netko tko cijele dane leži i ne radi ništa, bez obzira na to odakle mu sredstava za život.
calea is offline  
Odgovori s citatom