Pogledaj jedan post
Old 01.09.2017., 15:55   #35
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Hedonizam. Ne znam je li politički korektna, ne razumijem se u to.

Spomenula si "pretjerano nametanje seksualnosti i slobodnog seksualnog ponašanja". Pa velim - ako je neko ponašanje nametnuto ono nije slobodno. Nije važno nameće ga li Crkva ili ti famozni mediji (oglašivačka industrija, zapravo). Čim se jebeš ili ne jebeš zato što ti je netko sugerirao da moraš, tvoje seksualno ponašanje nije slobodno. (Sad mi je tek palo na pamet da si tu sintagmu upotrijebila kao eufemizam za "promiskuitet". Je li tako?)
Aha, sad kužim. Ma kad sam napisala nametanje seksualnosti, nisam mislila da meni netko nameće određeno ponašanje (jer to nema šanse da bi netko mogao ako ja neću), nego da mi se nameće u smislu čim upalim internet i želim pročitati mail ili neku vijest koja me zanima - iskočit će mi mali milijun linkova s eksplicitno seksualnim sadržajima. Smatram da mi je to nametnuto, da moram od jutranje kave čitati naslove o čemu žene razmišljaju za vrijeme oralnog seksa, kakve su najbolje poze za analni seks itd. itd. nemoguće da nisi primjetila ako bar povremeno otvoriš neki portal. Nešto sam pokušala napisati da ne vjerujem da to ima previše pozitivan utjeca na ljude (i da vjerujem da ima jak utjecaj) i na njihovo stanje svijesti.

Quote:
Što se ismijavanja tiče - društveno je prihvaćeno ismijavanje i posramljivanje promiskuitetnih žena. Za formiranje takvog stajališta zaslužna je Crkva, o tome nema spora. No, kad se pila okrene naopako, pa se ovdje nađemo sprdati na račun čednosti, redovito plač i kuknjava - što maltretirate nas vjernike, zašto nas ne pustite da živimo svoje živote, mi vama ništa ne branimo, kme-kme, baš ste zločesti.

Zaslužili ste sve što vam možemo ovdje napisati jer podržavate zločinačku organizaciju koja uništava živote nedužne djece ispirući im mozak svojim odurnim dogmama. Ajde budite malo svetiji pa stoički podnesite pokoji vic na svoj račun. Furate se na te mučenike čije mumije vucaraju po procesijama kroz naše i vaše gradove. Pa ugledajte se na njihov primjer - šutite, trpite, okrenite drugi obraz i tako to.
Prvo sam ti kad sam vidjela tvoju provalu mržnje htjela napisati da nemam o čemu s tobom razgovarati jer nema šanse da to bude konstruktivno, no kad sam došla do zadnje rečenice, mogu ti samo reći: imaš pravo, poslušat ću tvoj savjet. (bez ironije)

(doduše, kao što je već netko primjetio, čudno je da se ova tema na ovaj način otvori baš na ovom pdf-u, što osoba ne bi učinila s nogometom ili nekom drugom temom, ali već sam napisala i svoje mišljenje zašto mislim da vas ov tema posebno boli, pa da se ne ponavljam. To je vaš život, ja se jedino mogu zagledati u sebe)
Alienica is offline  
Odgovori s citatom