Pogledaj jedan post
Old 15.05.2004., 13:34   #2
Ja licno imam svake tri godine Endoskopske i kolinoskopske pregleda redovito, zajedno u isti dan obicno endoskopy i onda colenoskopy.
Sve zavisi o osobi ,obicno se ne radi obadvoje najedamput jer je previse za najedamput, ali ja pitam i moj doktor je u zaduzenju Gastroenteology, i vidim ga svaka tri mjeseca.

Vecina pacijenta traze injekciju za smirenje, ne znadem kako je kod vas .

Ja volim pratiti kako prolazi kamera i pokazuje sve na ekranu.!

Kolonoskopija - pretraga optičkim aparatom koja omogućuje vizualni prikaz unutrašnjosti cijelog debelog crijeva , istovremenom se moze ako je potrebno uzeti za biopsy, kao i otkloniti manje "POLIP", ja sam imao dva polipa odrezana ,povucena i jedan je uzet za biopsy.

Sve u svemu za mene nije bio problem,ali znadem mnoge koji traze da ih se sedeta.

Poslije pretrage obicno ostanete lezati jedno vrijeme ...stomak vam je pun zraka ...imacete grceve zavisi koliko zraka je uslo i koliko dugo je trajao pregled.....ne smijete se sramiti nego morate ispustiti zrak...i zaboraviti tko vas cuje ...jer ako to ne radite muciti ce vas jos vise i na kraju mora opet van.

Ako se osjecate neugodno pitajte za sedaciju ,daje se i onda se ne smije voziti automobil za 24 sata.

Hrabro naprijed nije tako tesko!




__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom