Tema: Papige
Pogledaj jedan post
Old 14.02.2007., 00:03   #7
Quote:
dumai kaže: Pogledaj post
Da bi usrećila papigicu kupi mu sve što mu je potrebno i brini se za njegovo zdravlje.Papigice jako vole plastićne igračkice,ogledalca,zvonca, to mu možeš sve kupiti u pet shopovima, jako vole (barem moji) navlačit ta zvonca i gledat se u ogledala. Kupi mu vitamine koji se stavljaju u vodu, sipinu kost, jodne perlice i bar za tigrice, to jako vole. Nemoj ga puno ostavljat samog, tigrice su jako društvene životinjice i ne vole biti same, ako ne možeš biti puno s njim kupi mu društvo ako imaš uvjete za to, pričaj mu, fičkaj...i ako možeš povremeno ga puštaj van da malo leti....i nema šanse da tvoja papigica ne bude sretna

eh,da i redovito jednom dnevno mu očisti krletku zbog njegovog zdravlja jer se skupljaju paraziti a i zbog njegovog udobnijeg boravka u toj krletci...


Hvala ti puno na pomoci. Super si.

Sipinu kost ima. Ogledalce sam mislila kupiti odmah sutra. Znam da se moj stari Kico jako volio ogledati.
A za zvonce nisam znala da vole. Moracu i to da zbavim. Hvala za savjete sta sve jos trebam nabaviti...
Druga papiga bi trebala doci ubrzo, vec smo razgovarali o tome da smo mozda odmah trebali uzeti 2, muzjaka i zenku.

Samo mi nije jasno sta je taj "bar za tigrice"...
Pa ako ne gnjavim previse mozes mi opisati sta je to, za sta sluzi...

U pet sopu vlasnik nije spomenuo ni jodne perlice, ni vitamine...da nije tebe ne bih ni znala da to trebam kupiti.
Svom starom Kici sam davala jabuku i mrkvu. Dajes li ti svojima jos neko voce ili povrce uz sjemenke?

M@3X is offline  
Odgovori s citatom