Pogledaj jedan post
Old 14.07.2006., 12:45   #4
plin i Fabia

Pozdrav svima,

nadam se da mi netko od vas moze pomoci. Ugradila sam prije mjesec dana plin u Fabiu 1.2 (proizvedena 2005. god) i auto u pravilu radi normalno (ne trza, ne gasi se, sve super), osim što nam se nekoliko puta u voznji ukljucila zuta kontrolna lampica ispuha. Vracali smo ga natrag na servis, 'nesto' su namjestali i sad sve kao radi normalno, ali sam primjetila da je potrosnja plina oko 10 lit / 100 km! Potrosnja benzina je bila oko 6.3 lit /100 km. Tvrde da tako mora biti namjesteno da auto pravilno radi. Zanima me vase misljenje o tome. Ne isplati mi se voziti na skoro duplo vise plina nego benzina, to mi onda ispadne kao potpuno bacen novac. Pogotovo sto su prilikom ugradnje tvrdili da nece biti povecanja potrosnje vece od nekih 10% u odnosu na benzin.

Druga stvar je sto pokazivac plina u spremniku krivo pokazuje. UVIJEK pokazuje da je pun do vrha. Rekli su ne moraju nista mijenjati, da je normalno da nekoliko punjenja pokazuje krivo dok se 'magnet ne namjesti'. Ok, znam po km koliko imam plina u spremniku, ali svejedno – zelim da radi! Jel ima istine u njihovoj tvrdnji?

Hvala!
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom