Pogledaj jedan post
Old 21.01.2007., 17:00   #15
Quote:
Bani kaže: Pogledaj post
hvala ti . Cula sam da vecina njih salje automatski na kemoterapiju a ako nema metastaza ja ne vidim razloga tome.
Ovisi valjda i o vrsti karcinoma, a i vjerojatno zato što je teško vidjeti stanje na staničnoj razini pa se želi spriječiti i držati pod kontrolom da se stvar ne proširi, jer kad krene često ide galopirajuće brzo.
Konkretno znam slučaj jedne gospođe koja je bila na mamografiji u sklopu sistematskog pregleda unutar firme i nije bilo ničega sumnjivog niti čudnog. Nakon 4 mj. napipala je bolnu kvržicu dok se tuširala i poslana je opet na mamograf i ovaj put je ženi nađen tumor s metastazama i svi su se čudili kako se 4 mj. prije nije ništa našlo iako je već onda morao postojati neki proces koji još nije bio vidljiv na mamografu. Odmah je poslana kod onkologa na obradu.
Kod nekih vrsta karcinoma je sistem da se zrači i odradi kemoterapija i nakon toga se tumor smanji pa ga je onda lakše operativno ukloniti.
Evo ovo što sam napisala sve mi je objasnila dr. sa Rebra, zaista je zlatna žena i nije joj teško za ništa dati objašnjenje.
Ivanicapeca is offline