Pogledaj jedan post
Old 31.08.2012., 20:15   #4
Kad već kažeš da ti se ne radi u školi, pretpostavljam da si završila nastavnički smjer. No, ne mislim da s time nužno moraš u prosvjetu. U principu, prilično ti je svejedno. Možeš i ne moraš. Recimo, ja nisam nastavničkog usmjerenja jer sam odmah znala da u prosvjetu ne želim, dakle recimo da si u istoj poziciji kao ja, s tim da ako baš prigusti možeš i u prosvjetu.

Pa eto, ja nekako dvojim da li da upisujem poslijediplomski. Odnosno, znam da ću ga svakako upisati, ali možda ne odmah. Ne gledam to uopće s te strane je li isplativo ili nije jer ti posao koji ne znaš raditi i koji te ne zanima nije isplativ sve ako je i isplativ.

Evo, najiskrenije, ne bih ti savjetovala da to upišeš dok ne odlučiš što te zanima. Doktorski studij nije fakultet da ga odrađuješ da bi dobila komad papira. Barem nije zamišljen da tome služi. Ne kažem, naravno, da je tebi to cilj, ali ljudi kad upisuju poslijediplomski obično imaju makar kakvu ideju što bi radili i čime bi se bavili. I na kojem bi području znanosti imali reći nešto novo.

Ti se još nisi odlučila niti između temeljne dvije mogućnosti: književnosti i jezika.

Stoga, a gdje ti se žuri?
Zekoslawa is offline  
Odgovori s citatom