Pogledaj jedan post
Old 25.06.2013., 13:18   #1431
Meral Okay, nije stvorila besprijekorne i savršene likove to joj nije bila ni namjera …
ja kao gledatelj nisam ni očekivala od Meral da „smisli“ likove koji se po ekranu šetucaju besprijekorni , savršeni i bezgrešni … naravno da im je svima dala jedan specifičan karakter koji mene-gledatelja emotivno uzburka, neki pozitivno neki negativno a to joj je valjda bio i cilj …
nema crno-bijelih likova a ni svijeta, život je ispunjen sivilom i ružičastim životnim bojama.
ako ćemo okarakterizirati nekoga „svi likovi čine greške“ pa naravno svi mi u RL imam mali milijun grešaka i da ih činimo, ali ima ogromne razlikuje od „greške do greške“ …
ljudi griješe kad im se izmakne čaša pa prospu vode po podu ili nekome u krilo, ali isto griješe kad nekome namjerno saspu čašu vode u lice … i naravno da je to obadvoje greška ….
ali je sad pitanje koja veličina greške?! netko upuca nekoga u samoobrani a neko puca s namjerom i obadvije osobe možemo nazvati ubojicom jeli tako?! za obadvoje se sudi zbog ubojstva… ja se ne bih složila s tim da su svi likove grešni, meni je Meral servirala životne likove sa svojim manama i vrlinama a servirala mi je s druge strane jako ohole, zločeste i psihopatske likove… i kod mene su podijeljeni u te dvije skupine …
ne bih se složila s karakterizacijom likova „svi čine greške“ to je jedna „ogromanska“ razlika i jedan „ogromanski“ raspon karaktera od „greške do greške“ …
nema likova koji čine sve ispravno i da su uvijek u pravu …
likovi imaju svoje slabosti i oni koji čine užasne greške …
lakše mi je podnijeti doktora koji ima svoje slabosti nego psihopatu Mustafu,…
lakše mogu podnijeti Narin koja ima svoje slabosti nego zločestu Asiju …
lakše mi je podnijeti Jašara sa svim svojim slabostima nego Aslana sa svojim licemjerstvom i ohološću …itd …
ali prije svega mislim na lik glavnog negativca i njegovo ponašanje, koji kod mene nema bijelu ni ružičastu karakternu crtu ima samo crnu i sivu …s psihološkog aspekta na tome je Meral dobro poradila…. zbilja je osmislila odlična negativca i Engin1 koji ga je odlično utjelovio.
ali to mi nije dovoljno da kod mene razvije emocije topline i nježnosti koje mene ispunjavaju .. razvio mi je emocije sažaljenja i bijesa ….
Dok promatram doktora dobro se osjećam , dok promatram Mustafu muka mi je od njegova kretenskog karaktera …
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom