Pogledaj jedan post
Old 26.11.2013., 23:42   #33
nisam mislio da još uvijek netko čita ovaj dio foruma, ali evo da napišem moja saznanja, možda uspijemo sklopiti mozaik.
Dakle, služio sam JNA u Novom Sadu, 36 OMB, 2MB. (za ove podatke sam morao kopati po internetu, zaboravio sam). Skinuo sam se iz Mirkovaca 4.rujna 91. sa famoznim potvrdama za upis na fakultet, bilo je to vrijeme, sada mogu reći, kada je JNA odlučila definitivno stati na stranu Srba i mi, koji to nismo bili, smo im počeli smetati, osobito Albanci i mi Hrvati, i bilo im je jednostavnije da nas puste kućama na ovaj ili onaj način, nego da nas mora dio vojske čuvati ili da u datom trenutku odbijemo poslušnost.
Da malo skratim, pa ako bude bilo potrebe lako ću proširiti, 4.svibnja krenuli smo iz Novog Sada za Šid, a nakon toga u Vinkovačku vojarnu, sada znam da se zvala Đuro Salaj, i u tom periodu bio sam tamo, što u kasarni, što na skladištima Vrapčana ili u samom selu Mirkovci, na nekakvom punktu u ulici koja je završavala željezničkom stanicom, a zvala se, shodno tome željeznička ili kolodvorska, uglavnom okrenuti prema Ceriću.
Na dan napada naših junaka iz Županje bio sam na skladištu Vrapčana i sjedio u BVP-u na uzbuni, naravno slušali smo sve što se događa preko radio veze, nismo puno toga vidjeli, ali čuo sam dovoljno. (Za sada neću detaljizirati, ako vas bude zanimalo pitajte.)
Želim za ovaj puta ispraviti samo nekoliko krivih detalja kojima baratate:
komadant bataljuna, 2MB iz Novog Sada, major Tomislav Ilić nije bio Hrvat, isto kao ni KOS-ovac koji je bio cijelo vrijeme uz njega, kapetan Ivan Kljajić, za kojeg osobno smatram da je bio veće govno od Ilića, a nigdje ga ne spominjete, bili su Srbi. Ilić negdje iz južne, onakav sitan, crn i nije mogao biti drugo, a Kljajić je bio napuhana, prepotentna, oficirčina sa stavom meni nitko ništa ne može. Dragi moji Vinkovčani, isti taj Kljajić vam se noćima, u to vrijeme, opijao po Vinkovačkim krčmama, zajedno sa svojim isprdkom kapetanom po činu, a komandantom druge čete, po imenu Branko Čačija, a Hrvatom po nacionalnosti, mislim da je bio iz Travnika ili tako nešto, uglavnom iz Bosne. Premda, moram reći, taj je Branko u to doba još vjerovao u Jugoslaviju, a to je kasnije i nekim svojim djelima pokazao. Njih dvojica napijali su se po Vinkovcima, sve dok nismo krenuli u Mirkovce iz noći u noć, pijani se vraćali u kasarnu i tamo zajebavali stražu.
neću sada dalje (dok ne vidim da vas zanima), ali želio sam reći imena ove dvojice jer ih nigdje ne spominjete, a trebalo je.
kee is offline  
Odgovori s citatom