Pogledaj jedan post
Old 24.04.2014., 17:21   #51091
Quote:
fiksi kaže: Pogledaj post
U ducanu-nije 100% vece... neke stvari su cak slicne.

....
Ti se uhvatio Danske kao pijan plota. Nije poanta u tome što i koliko Danska pruža i koliko što košta.

Poanta je u tome koliko su ljudi svjesni što im treba, i koliko i kako platiti za te stvari. Planiranje na osobnoj i na obiteljskoj razini preslikano na državnu razinu.

'Ajmo se prebacit na Norvešku - zemlja je dobila Eurojackpot na lutriji. Ogromne zalihe plina i nafte. Prije sto godina su bili siromašni rođaci od Šveđana, sad je obrnuto.

Što je zemlja napravila? Umjesto da spi.kaju novce na gluposti (zlatne pipe u kućama, luksuzne vile i jahte po Azurnoj obali i Londonu i slične bedastoće na koje troše neke druge zemlje koje su isto dobile na lutriji), Norvežani su i dalje skromni i odmjereni sjevernjaci, koji žive izuzetno dobro, ali se ne razbacuju.

Novce od nafte i plina ulažu u nekakve bedastoće poput "fond za buduće generacije", ili "edukacija", ili "zdravstvo".

Baš me zanima što bi bilo kad bi Hrvatska odjednom postala tako bogata, iz ničega. U što bi mi ulagali? Što bi nam bio prioritet? Što bismo mi nastojali pružiti našoj djeci?

Fontane? Kuće? Odjeća? Jeftina cuga i cigarete za široke narodne mase? Skijanje u St Moritzu? Jahte?

Prema tome, preslikano na nekretnine i na cijenu koju smo spremni i koju bismo trebali plaćati (za kupovinu i najam) - sve je u dobrom planiranju, kako na osobnoj tako i na obiteljskoj razini.

Koliko vidim, ti si dobio jednogodišnji ugovor. Čestitam i želim ti puno, puno jednogodišnjih (i dugoročnijih) ugovora u budućnosti. Samo nemoj nikad zaboraviti da je život dulji od toga, te da svi ugovori, koliko god dobri i čvrsti, imaju klauzulu o raskidu.
komutator is online now