Pogledaj jedan post
Old 08.04.2016., 10:26   #963
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Ne izvlači iz konteksta moje riječi, odnosno ono što ti odgovara/o odmah sam rekla da ima pravo na razmjerni dio godišnjeg odmora, ali s obzirom da je radni odnos zasnovao sa 12.10.-točno što je forumašica Darsey napisala je točno-govorim za 2015 godinu.
Ne izvlačim ja ništa iz konteksta, nego ti lažeš. Da, lažeš.
Ovo je tvoj odgovor čovjeku:
Quote:
Azaleja kaže:
.....a s obzirom da nije počeo od 01.10. nego od 12.10.- a nije ni sredina-bilo bi 1 dan jer nije puni mjesec odradio....
...gdje tvrdiš da to što nije odradio puni mjesec, je razlog zašto za taj mjesec ima 1 dan godišnjeg.
I to onako odokativno - "to bi bilo..."..

Osim što daješ krive informacije, jer ne poznaš zakon, sada još nemaš dovoljno pristojnosti niti reći da si pogirješila i ispričati se čovjeku što si mu dala krivu informaciju i usput još pokušavaš okriviti sve druge oko sebe, jer ti djeliš savjete o materiji koju ni ne poznaš.

Quote:
Što se tiče mišljenja u ovom slučaju , malo pročitaj i poslušaj što drugi pišu, napisala sam da tvrtke koje imaju kolektivne koje su nažalost rijetke u današnje vrijeme, osnovica za obračun godišnjeg odmora je 20 dana. Ali ima i tvrtki koji to koriste i stave 18 dana.
Ajmo još jednom - nema tu mišljenja. Ima zakon. Točan i konkretan zakon, a za sve nedoumice - tu je sudska praksa.
Tako to finkcionira.
Tvrtke "koriste", samo ono što im radnici dozvole - zakon kaže i 4 tjedna i nema tu šta tvrtka koristiti.

I za ubuduće, pravila dobrog komuniciranja i argumentiranja - kad se c/p tekst, onda se ispod ili iznad stavlja i link citiranog.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom