Tema: Reiki
Pogledaj jedan post
Old 11.08.2003., 09:44   #62
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Reiki

Quote:
jimmy kaže:
ah nije ti to bash tak. kad novac postane glavni smjer i pokretac u zivotu, to znaci da je svjest na nivou 3. cakre, odnosno da je 3. cakra ona koja nadvladava ostale cakre. to nije nista cudno, jer je svjest vecine ljudi u sadasnje vrijeme upravo na razini 3. cakre, sto je josh uvijek bolje nego 1. ili 2. cakra.
3. cakra ti je cakra materijalnog svijeta i dobara, cakra "debljanja", tjelesnog, sveg kaj ima veze s materijalnim dobrima.

a 1. cakru imaju i zivotinje, pa se nisu pomamile za nofcem , nego znash dobro kaje njima vazno.

Neću te više kuriti. Slažem se s tobom. Mada ja i dalje 1. nazivam novčana-ali to je više intimna šala.......

No, temelj svega je bio da se je gospođa materijalno namirila iz reikija.
Tj. zaradila na njemu pokoji autić i kuću.

I iz toga nema ništa loše. Barem nije ukrala tvornicu ili ne drži jeftinu robovsku radnu snagu. Uostalom, što mi obični znamo što se s njima događa kada iniciraju? To nije posao prepisivanja seminarskih radova, ili pranja prozora, kancelarijski posao od 8-16 itd.

Uostalo, zaradila ih radom, a ljudi su se sami dobrovoljno javili na seminare.
To što se nekima čini da duhovnost ili reiki ne bi trebalo plaćati
i učitelji moraju od nečeg živjeti......valjda se očekuje da hodaju odrpani po cesti sa porcijom i da iniciraju zaiteresirane za krišku kruha ili kunu dvije. Mislim da to nije bit samog reikija, jer učitelji nisu prosjaci. Uostalo biti duhovan ne znači automatski trpiti materijalno siromaštvo, to je čista predrasuda.

Drugi je problem što se je kao i u svakoj djelatnosti nakupilo svega i svačega. No tržište samo isfiltritira kvalitetu od muljaže.
Kao i u svemu. Svatko dobiva packu kakvu zaslužuje.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom