Pogledaj jedan post
Old 06.10.2017., 14:42   #3484
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Naravno, presjek kompjuterske znanosti i kvantitatiivnih financija je svakako za mene zanimljiva tema.

Druga je stvar što nemam talenta za to, pa objašnjavajući nekome kako funkcionira wallet za bitcoin za 5 minuta pređem na skalarnu multiplikaciju eliptičnih krivulja i svi prestanu slušati
Meni su super tvoja objašnjenja. Osjećam se kao da čitam W. Gibsona iz one faze dok nije kužio ni sam sebe.

Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Međutim, kakvo je i sadašnje stanje 'pravih udžbenika'? Nedavno sam u nevjerici slušao majke djece iz drugog razreda osnovne kako se međusobno prepiru koji je rezultat zadatka iz matematike (5+4)/0

Znači, drugi razred osnovne. Dijeljenje s nulom. Tako mala djeca niti u kojem slučaju to ne mogu razumjeti, majke djece koje su o tome raspravljale isto tako to ne razumiju. Učiteljica koja je postavila zadatak isto tako to ne razumije.
Division by Zero...

Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Vjerojatno danas ima više zastupnika teze o ravnoj ploči nego što je bilo u srednjem vijeku.
Da. Srednjevjekovne je seljake bolio kuki za oblik Zemlje. Današnji imaju previše slobodnog vremena.

Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Postoji flat earth society. Imaju i forum. Zanimljivo je trolati na njemu...
Ajd ih pitaj ovo: eksperimentalno je ustanovljeno da su mačketine u stanju srušiti bilo što s bilo koje ravne površine. Kako to da nas nisu sve skupa već frknule preko ruba?


Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Što se događa kada tata na takve ili slične komentare odgovara sa 'Jebe mi se za njih, gledaj svoja posla, čime se opterećuješ, to je nebitno' i slično? (...) Moje pitanje je hoće li moje dijete kad čuje moje gore navedene odgovore biti dobro odgojeno ili ne?
Ovisno o tome što smatraš dobrim odgojem. Petite bourgeoisie smatra da odgovor br. 1. nije prikladan za dječje uši.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now