Pogledaj jedan post
Old 12.03.2010., 00:15   #59
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Nego, kako je to zakonski riješeno?Je li nađeni fosil pripada meni, njima ili je stvar dobre volje hoću ja to njima dati ili ne?
Vanjski suradnik - u praksi znači, što?

I još jedno pitanje, koje stijene treba tražiti?Je li ima kakva skripta/knjiga o tome?Ono što znam nije previše detaljno.

I pohvala za nalaze.
E, da je meni naći neki zub ili nekog mekušca ili školjkaša.
Zakonski...sve bi trebalo pripasti državi. Praktično, za beskralježnjake te nitko neće puno pitati jer ih ima više i nalazi su relativno česti. Za kralježnjake bi bilo dobro da se porazgovaraš s ljudima iz muzeja "da ne bi bilo".
Ima knjiga i skripti..počevši od Herakove "Geologije" preko skripti na netu na stranicama PMF-a U njima imaš te osnove...
Vanjski suradnik...mislim da su gotterdamerung i Hallucigenia pisali o tome..zapravo radi se o tome da svoje nalaze daš u muzej gdje se zabilježi da si "ti" našao ta fosil... E sad, kod nas je to još uvijek samo u povojima...jednom...možda se i napravi taj korak. Do tad, čuvaj ih doma.

Ma ne brini...naći ćeš...pogotovo školjkaše. Nađi lapor, mekši vapnenac i kucni po njemu...i pažljivo gledaj...možda ga imaš pred sobom da ga nisi ni skužio.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom