Pogledaj jedan post
Old 17.04.2011., 13:33   #35
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Ovo me ubije svaki put...
mene bas briga za to jer su mi bitniji ljudi, a ne drzava i domovina.

To forsiranje nacionalnih stvari i govorenje o državi kao o živom biću na patetičan način često su mi smiješni.

Quote:
Tragično je, da, ali možda taj deda danas ne bi bio s nama da nije bilo Gotovine i mnogih drugih, završio bi deda k'o i mnogi djedovi u Vukovaru, Srebrenici, Škabrnji, ne zaboravi to nikada...
Ovo isto potpuno ne razumijem. Zasto to ne bi zaboravili? (ili čak smjeli zaboraviti?????)
Bas bi volio da mi to neko objasni bez nekih floskula.
A pogotovo mi je blesavo da neko o tome priča na pdf-u duhovnost, di bi valjda s nekog duhovnog, naprednog aspekta trebali promatrati te stvari. a ne s aspekta floskula "oprostit ćemo, ali zaboravit nećemo nikada" ili kak to vec ide.

Što se ocete pretvorit u Židove kojima je već više od pola stoljeća svaka druga o tome kako su patili za vrijeme holokausta i napadaju sve koji to za njihov ukus dovoljno ne uvažavaju??
I nama i njima bi bilo bolje da obrate pozornost na sadasnjost i ono sto se sada zbiva, sto sada radimo.
Možda tada ne bi hrvatska bila toliko korumpirana, Izrael mozda ne bi provodio drzavni terorizam nad Palestincima, mozda bi gradjani hrvatske zivjeli ispunjenije, bolje zivote i sl.
Tako da bi ja svima preporucio da, baš naprotiv, zaboravite proslost i obratite pozornost na sadašnjost.

Jer vi odavanje počasti žrtvama, što je sasvim prirodna stvar (mislim na opdavanje popčasti žrtvama), pretvarate u floskulu, pretvarate to u jedno perverziju koja nam non stop visi nad glavama i spominje se u ko zna kakvim situacijama, dok se debelo zanemaruju sadašnji problemi. I kao opravdanje za ne znam ti šta sve ne.

Zadnje uređivanje goranbo : 17.04.2011. at 13:48.
goranbo is offline