Pogledaj jedan post
Old 17.04.2011., 14:58   #37
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
mene bas briga za to jer su mi bitniji ljudi, a ne drzava i domovina.

To forsiranje nacionalnih stvari i govorenje o državi kao o živom biću na patetičan način često su mi smiješni.
Eto vidiš, meni nije. Nisam ja ovdje gdje sam sada zahvaljujući Kinezima, ili Englezima, ili Srbima, ja sam tu na svojoj grudi zahvaljujući svojim djedovima koji su se krvavo borili za opstanak, i ja sam dužan svojim potomcima osigurati tu istu grudu, zadužili me preci. Meni je smiješan svak' naivac koji misli da narod (pa i država) pada s neba, da je svejedno, kakva država, kakvi bakrači. Previše je znoja i krvi mojih predaka teklo za to da ja danas mogu hraniti svoju djecu na svojoj zemlji...

Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Ovo isto potpuno en razumijem. Zasto to ne bi zaboravili? (ili čak smjeli zaboraviti?????)
Bas bi volio da mi to neko objasni bez nekih floskula.
Zato jer onaj ko ne uči iz povijesti ponavlja iste greške.

Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
A pogotovo mi je blesavo da neko ot ome priča na pdf-u duhovnost, di bi valjda s nekog duhovnog, naprednog aspekta trebali promatrati te stvari. a ne s aspekta floskula "oprostit ćemno, ali zaboravit nećemo nikada" ili kak to vec ide.
A koji bi to aspekt trebao biti, zaboraviti i ići dalje, uz lagano pjevušenje: Hare Krishna Hare Krishna?

Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Što se ocete pretvorit u Židove kojima je već više od pola stoljeća svaka druga o tome kako su patili za vrijeme holokausta i napadaju sve koji to za njihov ukus dovoljno ne uvažavaju??
I nama i njima bi bilo bolje da obrate pozornost na sadasnjost i ono sto se sada zbiva, sto sada radimo.
Možda tada ne bi hrvatska bila toliko korumpirana, IKtzrael mozda ne bi provodio drzavni terorizam nad Palestincima, mozda bi gradjani hrvatske zivjeli ispunjenije, bolje zivote i sl.
Tako da bi ja svima preporucio da, baš naprotiv, zaboravite proslost i obratite pozornost na sadašnjost.
Mislim da bi drugačije pjevao da si prošao kroz ona vrata: 'Arbait Macht Frei'...

Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Jer vi odavanje počasti žrtvama, što ej sasvim prirodna stvar, pretvarate u floskulu, pretvarate to u jedno perverziju koja nam non stop visi nad glavama i spominje se u ko zna kakvim situacijama, dok se debelo zanemaruju sadašnji problemi.
Svi sadašnji problemi se vuku iz prošlosti, onaj tko nema pojma o povijesti svog naroda, ili čak sugerira da bi prošlost trebalo zaboraviti, ne može sagledavati ni sadašnjost, a ni budućnost...

Ima vas poprilično u Hrvatskoj.
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline