Pogledaj jedan post
Old 13.05.2011., 09:07   #16
Quote:
solitaire kaže: Pogledaj post
Na tren sam pomislila da sam ja napisala tvoj post. Nažalost, to je česta pojava, pa skoro prirodno postane da ponekad i zrtve se ponasaju kao zlostavljaci. Dosta putujem i čini mi se da je ta pojava cesca u hrvatskoj, drugdje mislim da su ljudi pristojniji i manje zaokupljeni drugima. na neki način takvo je ponasanje dio naseg mentaliteta. kako mu se oduprijeti, kad je netko "slabija" licnost, ne znam?! ili izbjegavanje ili komentar: "to sto si sada rekao/la vise govori o tebi, nego o meni". nazalost, nisam imala snage nikad to reci.
Slazem se s ovim, kod nas je to kao smiješno, a drugdje ljudi shvaćaju da je to vrijedjanje pa to ne rade.

Ja mislim da će svatko NORMALAN kome je STALO DO TEBE, ako mu kažeš kako se osjećaš i da to ne radi, prestati s takvim pristupom. I mislim da to treba biti prvi korak. Ako nakon toga ne prestanu, znači da te vole ponižavati da bi se oni osjećali bolje, a u tom slučaju je bolje da potražiš drugo društvo, zar ne?

I da, nema smisla spuštati se na tu razinu i vraćati jer ćeš se na kraju samo ti loše osjećati. Probala sam ja i to pa sam se osjećala loše. Jednostavno takve prekrižiti pa dovidjenja :-)
svi_umiru is offline  
Odgovori s citatom