Pogledaj jedan post
Old 04.04.2013., 23:50   #27
@ivo2311 samo da znas, ja pusim puno, pijem, ali samo vodu i vina, nikad rakiju! ili slicno jace alkohole.
Vino je u mojim ocima uvjek zdravo, ako je dosta prirodno ( crveno je bolje nego bijelo ), prvi alkohol uopce na svetu. I nemam problema vise, a imao sam cijeli zivot od prve godine do 29. ciatj moju postu prije par dana, 3 lista.
Gledao sam sta ti to imas zalucom. Jedi sta ti pase, pi sta ti pase. samo ne rakiju i sve drugo jahko.
Preporucim ti da pijes caj od Artemisia Absinthium , ili crni Pelin, Pelin, Wismut, Bismut,
gorki je kao neznam sta, ali sve zivo bezi iz zaluca, tako i te sasave bakterie.

Moze i biti da bi trebao vise vode piti, obicne ciste vode, ako ti smeta ukus od vode, kupi si filter za vodu, najbolje da voda nema po nicemu ukus. Onda je mozes piti vise litara na dan bes problema. Nase tjelo samo cistu vodu moze upotrebiti.
Nesmijes piti samo vina , onda vise pisas nego pijes. Gubis vode u tjelu. Onda dvanosterac i zaludac dobi isto problema.
Tako i s cajima i s kavom! s Cajima nije sala, bolje samo piti po potrebi, to je ljek. Tko pije puno caja, mora piti dodatno puno ciste vode. Kava jos gorija! i Ja je naprimjer jako volim, ali ona je uzrok da nema dosta zeleza u krvi/misicima.
Nekad sam i popijo po 8 kavi, to je absolutno previse bilo. Vec godinam popijem do 4, pa ide bolje.
Ne da smeta zalucu, bas kod mene ne, ali moze uzrokuvati da si umoran ili da ti dojde zlo. Ali nikad me nije boleo zaludac radi kave.

Ajde popi si tog caja (pelin) svaki dan, jednu salicu ujutri i jednu na vecer, polahku ili i brzo , kako mozes.
I kupi si kakao (kao za djecu) , i stavi dosta toga u kupicu mleka, ili i 2, ukus je super, a ima vitamina B12 i Mleko bi trebalo barem 3% i vise masnoce imati, najmanje 2,8%. Ako dobis problema radi mleka, to je normalno, popi si kad si u miru i imas vremena iti na WC.
Polahku ces naviknuti.
I nemoj nikako kuhati ili peci ( i kolace) na biljnoj masti, ako mast onda buter (maslac od mleka).
Ako ti netko da kolaca, bolje nemoj jesti, jer 99% je biljna mast unutra a ne buter od mleka. Nemoj i kupiti kolace, bolje ne.
Buter kosta duplo ali je zdrav i nema drugoga, nikako. I nekupuje se to kao kruh svaki dan, mozda drzi 1 mesec.
A ulje moze biti suncano, nema problema, samo ne neki bilno ulje.
Olivenöl ( maslinovo ulje ) je isto super, ali jako skupo.
Javi se opet, jeli bolje ili nista i nemoj gresiti.
Popi si slobodno 1 do 4 casa crnog vina na dan, to je zdravo i cisti krv, ali samo moze ako ne jedes biljnu mast.
Ne pomaze zalucu, ali pomaze krvi i cijelom tjelu i mozgu malo.
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom