Pogledaj jedan post
Old 14.10.2016., 08:38   #1
Posljedice MPO

Bok, curke!
Pokrećem ovu temu ovdje, ako bude preteška molim moderatore da je prebace na podforum zdravlje. Ne bih htjela nikoga plašiti. Mene su svi doktori ohrabrivali dok sam bila u postupcima, ali otkad im govorim da sam gotova s tim okrenuli su ploču. MPO je vrlo mlada znanost, mislim da ni ne postoje neke službene studije o njenim posljedicama. Želim da ovdje pišete o svemu što ste prošle i još prolazite jer ja više ne znam što je normalno a što ne.

Moja priča: kod mene sve ok, mužu loš spermiogram. Ne loš, nego očajan. Ok, idemo na icsi. Imala sam 3 postupka (i jedan bez stimulacije, ali to ne brojim). Prvi 1/2012. Drugi 10/2012. Treći 10/2014. Upravo su prošle 2 godine od zadnjeg. Sva 3 puta sam prokrvarila prije bete.

Posljedice (o da, još uvijek):
- izrazito bolne menstruacije. S povraćanjem, padanjem u nesvjest, groznicom i svim tim simpatičnim pojavama. I prije su bile bolne, ali ovo je horor.
- bolne ovulacije. Doslovno pritisak u jajnicima svaki put, kao da se napuhuju do pucanja. Traje 2-3 dana.
- bol općenito. STALNO me nešto u jajnicima štreca i bocka.
- krvarenje za vrijeme ovulacije. Nekad je spotting, češće pravi odljev.
- zapravo sam mirna prvih 5 dana nakon menge. Onda kreće bol raznih vrsta i intenziteta i traje sve do kraja menge. 5 dana mira i opet.
- (manje bitno ali) akne. Posvuda. Po licu, vratu, leđima i 5 kg viška koje ne mogu skinuti ni da se na glavu okrenem.

Doktori mi kažu da je sve to normalno, da su jajnici puni ožiljaka, hormonima treba vremena bla, bla. Uz to mi je ginićka nedavno rekla da ću u menopauzu ranije, točnije onoliko mjeseci ranije koliko je bilo aspiriranih js. Mislim, logično, znala sam to samo nisam o tome razmišljala.

Imate li približno iste posljedice? Pišite i o samim postupcima, o svemu što vas muči. Pišite.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom