Pogledaj jedan post
Old 24.07.2017., 04:45   #46
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa zakaj se uopće trebaš zauzimat u takvim situacijama kod tih ljudi? Lijepo kad se netko ponaša tako bahato i nekulturno shvatiš da ta osoba više nije vrijedna niti jedne progovorene riječi sa tobom. I više ne ulaziš u komunikaciju sa takvim ljudima kada osjetiš takvu vrstu nelagode.
Iznenadila me reakcija da sam samo sutila i da sam se pravila kao da to nisam cula. Slazem se, treba se ograditi od takvih.

Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Uzvracati istom mjerom je fail jer ne mozes dobiti tj. cak i ako nekog uvrijedis vise nego sto je on uvrijedio tebe, to je pirova pobjeda.
Ispravna reakcija je zauzet se i reci toj osobi da se tako ne smije razgovarati samnom jer iskazuje nepostovanje, to se moze fino reci smireno, pa mozda osoba i promisli o tome. Nazalost, ja sam uzvratila uvredama(ali ne odmah,nego kad mi se skupilo), pa mi je kasnije krivo bilo, zakljucak je definitivno da se na omalovazavanje treba ograditi i reci toj osobi da nije u pravu jer da znam da ja to mogu, znam, ono obranit svoje dostojanstvo kulturno i odsetati, ne spustati se na negativni nivo.

Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Ma danas je teško ići protiv nadobudnih djeljitelja karakternih crta. Takav je svijet, takvih je sve više i ne bih ja gubio energiju s njima, odmak od njih i mirna glava.
Ja ne bih rekao da si ti niskog samopouzdanja nego da ti nemas konfliktnu crtu(što je ok po meni) i da te muči što kada ti se spusti nisi osoba koja će odmah poći u kontru i reći što ih slijedi.
Muci me sto ne znam takvim ljudima postavit granicu, osjetim da su se izdigli iznad mene posto izostane moja reakcija, ono vidim zlocesto podbadanje, umjesto da skresem ufino, ja se pocnem preispitivati u sebi dal je ta osoba mozda ipak u pravu. Dode mi doslovno da si opalim kad se sjetim kako sam tihim glasom izgovorila: "pa to je rad na sebi" , a ovaj govori da sto radije ne ucim ZNJ jezik, ja odgovorim, ocu i to me isto zanima, dobijem podrugljivi osmijeh i pffff. Smeta me sto na takvu situaciju odmah se ne dignem od stola i odem, al ubuduce kad naletim na takvo sto, to cu napraviti, necu gubit vrijeme iz pristojnosti na takve osobe.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom