Pogledaj jedan post
Old 01.05.2011., 13:17   #26
[QUOTE=ivana2702;33345139]morala sam te quotati radi ovih cijena sta si napisao za balkan flexi pass..
mislim da su te cijene koje si naveo cista pljacka. ja sam isla u 10om mjesecu do istanbula vlakom. najbolje jest ici s tim vlakom iz zg u 23.55 i u beogradu si rano ujutro (nas je kasnio,pa smo dosli oko 6.45). taman imas vremena da promjenis tamo pare (cim izades iz vlaka ima mjenjacnica), pojedes nesto,kupis kartu balkan flexi pass na salteru, 51€ za 2 razred za mlade do 26 (ne moras biti student). mislim da stvarno nema potrebe za rezerviranjem 2 mjeseca unaprijed preko neke agencije. tad kad smo mi isli,mozda su 3-4 kupea bila zauzeta,sve ostalo je bilo prazno. i,ovo sta su te trazili nadoplate 12€ za lezaj od sofije do istabnula, i ta 3€ za rezervaciju su glupost (to su te trazili samo zato jer si uzeo preko agencije). mi smo uzeli kartu na salteru, otisli odma u vagon sa lezajevima koji ide direkt za istanbul (ne moras presjedati u sofiji), i platili smo 'cuvaru' vagona 10€ po osobi od beograda-istanbula!!! i u tim kupeima preko dana sjedis, po noci spustis lezaj i spavas (dobijes posteljinu), stoga ne vidim uopce logiku da idem u 'sjedeci' vagon pa se u sofiji prebacujem u 'spavaci'. a kad smo se vracali iz istanbula,zakasnili smo na vlak u sofiji 20min, i morali smo cekati do navecer iduci vlak. nama se grad uopce nije svidio,i jedva smo cekali ici dalje za beograd. ali,o ukusima se ne raspravlja. ja isto preporucujem 1 dan sofije cisto da se pogleda grad. a, u povratku nismo NISTA platili 'cuvaru' vagona (ni onih 10€).
zelim reci daa je bolje uzet balkan flexi pass na licu mjesta u beogradu nego narucivati preko agencija jer sanse su stvarno minimalne da bas taj dan ne bude mjesta u vlaku. i,nadoplate placajte u vagonu, i ne dajte nikako vise od 10€ po osobi. ako vam prijeti da ce vam nekoga jos stavit unutra ako mu ne date vise para (jer u kupeu ima 6 lezajeva), vi se lipo zakljucajte i nikog ne pustajte unutra.
pisala sam malo opsirnije jer vidim da je jos ljudi zainteresirano za balkan flexi..

p.s. dobro si opisao nacin na koji balkan flexi pass 'radi'! [/QUOTE

Ja nisam rekao da se mora uzeti 2 mjeseca unaprijed zbog mjesta u vlaku, nego zato što sam htio rezervirati hostele koje su mi se svidjeli i koji su svi bili jako dobar omjer cijene-kvalitete (a slažeš se samnom da ako neki hostel dobive ocjene iznad 90% na booking stranicama i nije neko mjesto na koje možeš doći na lice mjesta i očekivati da će biti mjesta usred sezone, pogotovo ne za dvokrevetne sobe).
Nisam rekao da se MORA presjesti u Sofiji, nego da se meni svidio grad i da ga se po mojemu mišljenju isplati vidjeti. Osim toga vi kažete da ste bili u kupeima sa 6 kežaja, mi smo svaki put bili u onima sa 2 (osim u dnevnim vlakovima gdje nam ležaj nije ni trebao). Moraš računati da ako vas putuje više od dvoje to isto spusti cijenu.
Ja ne mislim da su me opljačkali zato jer sam uredno od te agencije dobio izvadak iz cijenika nacionalnih željeznica kojima smo se vozili po kojoj su nam tarifi točno što naplatili. Ja nisam dakle ništa preplatio i osjetio bi se uvrjeđenim da jesam. Što se tiče rezervacija na dnevnim vlakovima od Beograda do Sofije i od Soluna do Skopja, nitko nas nije tjerao da platimo rezervaciju već sam ju ja tražio jer sam prvi puta putovao u taj dio Europe i htio se osigurati (nisam znao jel gužva, kakva je sigurnost prtljage u vlaku, htio sam se moći sjesti, itd.)
Inaće jednom mi se dogodilo da sam, zato jer nisam smatrao potrebnim rezervirati, stajao u vlaku od Beča do Ljubljane i zato se volim osigurati.
Vjerojatno je moguće proći jeftinije (ako se putuje u grupi većoj od dvoje, sigurno je moguće), ali nemoj misliti da sam se ja sam tako naivno dao opljačkati od nekakve agencije, naplatili su mi samo one usluge koje sam ja tražio. Unatoč svemu ja ne mislim da sam išta preplatio, zadovoljan sam cijenom koju sam platio (sad 10-ak € više manje) i ne mogu se žaliti.
Whitebeard18 is offline  
Odgovori s citatom