Pogledaj jedan post
Old 06.05.2012., 00:52   #92
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pročitaj treći link.
bebi od 5 mjeseci je cartoon network potpuno nepotreban. druga stvar je što treba tebi.

evo prvog opet
Ma naravno da joj je CN nepotreban, ona se ludo zabavlja i kad joj pustim vijesti. i, da, naravno da i meni ponekad treba pola sata da nesto uradim ili cak nekad da se malo odmorim.ne vidim tu nista lose. zato sam pitala. ali ovi linkovi samo potvrdjuju kako ameri, nemajuci pametnija posla, stalno rade neka najnovija istrazivanja ne bi li npr. bebe unaprijedili u naucnike po mogucnosti do dobi od 2 godine.
..."the more time babies spend sitting in front of the screen, the more their social, cognitive and language development may suffer."
social, cognitive and language development?!! pa pobogu, te se vjestine usavrsavaju cijeli zivot, a mnogi ih nikad i ne savladaju, nazalost. a bebe bi trebale. dovoljno je da ne gledaju TV i sav taj development je tu!! sjajno! ne treba vise ni da budu bebe, mislim cemu to? naravno da ne mislim da bebu treba staviti cijeli dan ispred TV-a, ali ako je suditi po trecem linku:
“Although infant/toddler programming might be entertaining, it should not be marketed as or presumed by parents to be educational.", ameri su ocito do nedavno TV posmatrali kao educational tool?! onda su uradili jos 5-6 miliona studija (na bebama), pa su dosli do ultrapametnog zakljucka, kako TV za infante nije educational tool, ali moze biti entertaining?! pa mogli smo im mi, prosjecni ljudi, to valjda reci i bez svih tih studija i eksperimenata koje oni rade na bebama?
uma123 is offline  
Odgovori s citatom