Pogledaj jedan post
Old 27.11.2012., 11:48   #5954
Quote:
dalmatinac28 kaže: Pogledaj post
pozdrav čokoladice!
drago mi je da si dobro.
kao i tebi jako mi je žao što većina stare ekipe nije uopće više aktivna, ali nisam ni sam već samo čitam i tu i tamo stavim koji post.
Daj mi reci (može i na PM) malo više o toj proceduri za biološku terapiju jer o njoj ne znam ama baš ništa osim da je užasno skupa i da ju kod nas (barem do nedavno) nisu davali ako nemaš i artritis uz PS.
Inače i ja već dugo bez ikakvih kortikosteroida samo na prirodnim kremama ali bez nekog ozbiljnijeg uspjeha.
pozdrav svima i javite kakvo je stanje i što se koristi trenutno.

poz
Pozdrav
Pa vecina nije aktivna,vj jer se u nase vrijeme situacija pomalo ovdje zahuktavala...najvise me zanima RUŽA,neznam kako je ona sada.Inače RUŽA vam je bila jedna od 3 u Hrvatskoj koja je dobila od HZZO-a biolosku,tada..prije par godina
Pa iskreno,ni meni ti ne pomaze uvijek isto,patim se...mazuckam,nekad mi se neda pa bukne...katastrofa!ali najvaznije mi je da sam psihicki s njom sada na ti!
Ni ja neznam nesto previse o bioloskoj,no jucer sam bas kupila Vitu,jer je bio clanak o tome.
Kazu ovako:
ti su lijekovi rezervirani samo za najuzu skupinu pacijenata koji ispunjaju kriterij da imaju težak oblik psorijaze,da im je zahvaćeno vise od 10 posto povrsine tijela,te da im je kvaliteta zivota jako smanjena.ti pacijenti jos moraju ispuniti uvijet da su lijeceni s najmanje dvije klasicne sustavne terapije koje nisu dale ucinak u posljednje dvije godine.tek kad se ti uvijeti ispune,ide se na biolosku terapiju koja je za sada na teret HZZO-a samo za pacijente sa zglobnim promjenama,ali ne i za one koji imaju samo promjene na kozi, a medju njima ima jako teskih slucajeva ,pa se stoga kao Drustvo(psorijaticara Hrvatske) borimo da se to i njima omoguci..
Jedan covjek je napisao o svome iskustvu..prvo je isao s naftalanskom terapijom pa fototerapijom pa kortikosteroidima...nakon toga je dobio citostatik metotrekstat koji se koristi kod leukemije,sto je super rezultiralo.morao je prekinut terapiju jer su htjeli dijete a sada je na ciklosporinu koji se koristi kod transplatacija, povuklo mu se oko 80posto,no ceka na biolosku.kaze da mu stric prima biolosku i sve mu se povuklo,te da dobiva injekciju svaka 3mjeseca.

Neka nam vuckici malo vise o tome napise,mozda vec jeste,ali eto bilo bi lijepo kad smo vec dotakli tu temu....u svakom slucaju vidim da se sve vise ljudi odlucuje za to!!
neznam da li ti u te dvije terapije koje idu prije daju kortikosteroide
i koliko to sve traje da bi dospio na listu za biolosku konacno!!??
__________________
Zivi svaki dan tako,kao da ti je posljednji!!
Svaki dan u koji se nisi nasmijao, izgubljen je dan!
cokoladicaa is offline  
Odgovori s citatom