Pogledaj jedan post
Old 20.08.2013., 16:33   #61
A inače, ideja je načelno dobra, jer stvarno postoje mnoge nelogičnosti. Iako će ih biti i dalje, samo na drugim mjestima.

Najgori su recimo sami pacijenti, koji obilaze doktore i pokupe terapiju a onda je NE UZIMAJU, ili ne uzimaju do kraja ili ne uzimaju kako treba. Baš sam neki dan čula tipa kako se hvali apotekarki da mu taj lijek stoji u ladici, a on svejedno svaki mjesec uredno pokupi kutiju-dvje?!

Ili pacijenti kojima zatitra ušna resica, pa zahtijevaju CT cijelog tijela i sve pretrage u svemiru.
Ili hipohondri i anksiotičari koji GODINAMA obilaze doktore i naprave na teret zdravstva pretrage za 10 ljudi, a sve što im treba je da ih netko, napokon, pošalje psihijatru. Ali ne, baš ti isti LOM-ovi pišu uputnice za srce, krv, štitnjaču, mozak, ovo, ono... a osoba je anksiozna. I ti isti LOM-ovi bi onda trebali biti psihijatri, a svaki takav pacijent želi jedino i samo dokazati da ima fizičku bolest. Koliko nas to košta?

Što se astme tiče, baš mi je "drago" čuti da je to jedna takva, obična bezvezna bolest pa mi ne treba specijalist.
Par puta sam bila na rubu smrti, "udiše međurebreni prostor", zasićenost kisikom bijedna... ali da bi imala svog pulmologa, božesačvaj?!
Općenito mi se čini da je stanje s pulmolozima bijedno, ne od ove reforme, nego otprije. Konkretno:

Ja imam svoju pulmologicu. Uglavnom me vidi jednom u 2-3 godine, reda radi. Astma mi je pod kontrolom i recepte mi štanca LOM. Međutim, ako mi se stanje počne pogoršavati - JA NE MOGU DO NJE!!!!
Mogu se naručiti za mjesec dana. Wtf? Veli meni sestra, ako je hitno zovite hitnu, ako vam je malo lošije odite općoj praksi. Čemu onda služi specijalist pulmolog koji me vodi? Ako ne mogu doći baš tad kad nastupi pogoršanje?
Samo za rutinske kontrole kad mi je dobro? Za to mi i ne treba!

A jedino kad ja stvarno želim na pregled pulmologu je kad osjetim da mi se astma pogoršava, ali PRIJE nego bude vrijeme za zvanje hitne pomoći!!!!!

Isto, kad sam bila studentica i imala karton kod ginekologa u studentskoj poliklinici, oni su imali običaj naručiti za pregled za mjesec dana.
Samo visoka temperatura i krvarenje su davali prolaz za pregled isti dan.

To nije normalno, jer čak i ako imaš manju upalu, nešto te boli, peče... kakvog smisla ima čekati mjesec dana na pregled, da se sve to još jače upali, proširi i zakomplicira, i da trpiš sve to mjesec dana???
Pogotovo ginekološki probemi nisu za čekanje, osim redovnih kontrola.
To je kao da dođeš LOM-u s upalom grla ili mjehura i naruči te za mjesec dana, jer "nije hitni slučaj".

Tako sam otkrila privatnog ginekologa kod kojeg mogu doći isti ili sljedeći dan, a tad me i prvi put netko u životu pitao "jeste li radili briseve". Kakve crne briseve? Božesačuvaj da bi ti državi ginić rekao da bi kao sseksualno aktivna osoba jednom u životu možda mogla i briseve napraviti.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom