Pogledaj jedan post
Old 20.08.2013., 18:10   #63
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Ako pogledate postupke u ambulanti liječnika opće medicine, onda ćete, poštovana femmelatin, vidjeti da postoje stavke "psihoterapijski savjet" i "psihoterapijski zahvat - površinski".

S obzirom da više ne radim u općoj, ne mogu sada reći točno, no radi se o postupcima za koje nije potrebna dodatna edukacija, odnosno provoditi je može i običan dr. med., bez specijalizacije obiteljske medicine.

Tako da, nekakva polupsihoterapija se ipak i provodi, a i naplaćuje (HZZO im plaća u obliku sredstava u sklopu DTP postupaka).

Ne morate me prozivati za neznanje pojma psihoterapija, ovo nije službena niti stručna diskusija niti je moj odgovor takav pa nema potrebe da se precizno izražavam.

Zahvaljujem.
Isprike, nije mi bila namjera prozivati vas.

Samo sam izrazila skepsu prema bilo kakvim vrstama psihoterapijskih zahvata - štogod da to bilo - koje bi trebali provoditi liječnici opće prakse. Nisam znala da postoji termin psihoterapijski savjet, ali eto, nakon godina psihoterapije, i godina obilaženja svakakvih liječnika i specijalista, moje osobno mišljenje je da za to stvarno treba specijalist, a raznorazni savjeti (tipa - "morate se trgnuti" i slično) naprosto mi se ne čine nešto korisni.
femmelatin is offline  
Odgovori s citatom