Pogledaj jedan post
Old 14.09.2008., 00:25   #1
Prekršaji protiv javnog reda i mira

Upit za Vojkija- tko točno može mijenjati zakone? U Americi se pravila mijenjaju tijekom suđenja a kod nas?
Ponajviše me zanima zbog famozne prijave za remećenje javnog reda i mira- s obzirom na slučajeve kada su oštećene stranke dobivale prijave za rjrim-a- kako to promijeniti?
Primjeri:
1) npr. moju susjedu tuče supružnik, ona se ne brani, već sklupčana na podu plače. netko pozove policiju- oboje dobijaju prijavu za remećenje jrim-a (provjereno )
2) nakon onog gay pridea dvojicu sudionika prebije skupina huligana (koji bježe i nisu ja mislim niti ulovljeni nikada, nevažno)- njih dvojica dobija prijavu za rem. jrim-a, a nisu se ne obranili, nego ni pokušali obraniti jer je napad bio brzinski - par udaraca i bjež'.
3) napad/prepad par ljudi na par koji šeće, oni se neuspješno brane, ostaju bez mobitela i tako to)- opet!! oni dobijaju prijavu za rem jrim-a?! šta su bili preglasni kad su zapomagali -- tu je možda presudila i mladost napadnutih :nezna:
Ah naravno, dobijaju je i "nepoznati počinitelji"
Kako to promijeniti, nije mi jasno? šta, svako sam za sebe ako dođe do suđenja, pisanje žalbe?
Zašto je to tako automatizirano kod tih prijava za rjrim-a?
__________________
Kako odgojiti ženu
zulma is offline  
Odgovori s citatom