Pogledaj jedan post
Old 17.11.2009., 13:07   #3
javi se na ovaj topic:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=188904

tu su ljudi koji imaju slicnu situaciju i moci ce ti dati koristan savjet, uglavnom sto se tice konvencionalne medicine.

Moj suprug ima los PET/CT vec dvije godine, ali daleko od ovoga sto ti pises. Nazalost, nalaz tvoje mame je jako los i cini se da je prosirenost metastaza velika. Inace, ako pogledas samu snimku koju ste dobili uz nalaz, lokaciju mozebitnih metastaza mozes uociti u vidu svjetlecih tockica.

Ono sto ti ja iz osobnog iskustva mogu reci je da PET/CT moze imati i lazno pozitivnih nalaza - mi smo ih imali preko nekoliko u zadnje dvije godine, ali s druge strane isto tako stoji cinjenica da je u vecini slucajeva u pravu i da je dosta precizan. Nikako ne mozete znati sto je na stvari dok se ne obavi operacija i ne provede patohistoloska analiza. U svakom slucaju je to najbolja dijagnostika trenutno u RH sto se malignih bolesti tice.

Ja ti isto tako mogu reci da se moj suprug lijeci iskljucivo alternativno, buduci da za njegov oblik raka i ne postoji konvencionalan nacin. On se konkretno okrenuo makrobiotici i losim nalazima i crnim prognozama usprkos, jos je tu, bez ikakvih simptoma i poteskoca. Izgleda bolje nego ikad, bavi se sportom i nitko mi ne vjeruje da ima tako tesku bolest.

Do kada ce biti takvo stanje - ne znam. Ali zahvalna sam za svaki dan. Pred dvije godine su mu davali maksimalno 6 mjeseci, eto vec je za 4 puta nadmasio te prognoze.. Bez kemoterapije i zracenja, uz nekoliko velikih operacija tijekom kojih nije uklonjen sav tumor.

Sretno i hrabro!
Dandelion_seed is offline  
Odgovori s citatom